Bieżące - www.nietkow.pl

Przejdź do treści
Aktualności

AKTUALNOŚCI - ważne informacje i aktualne wydarzenia w Nietkowie

SIERPIEŃ 2018

16.08.2018r.

Wielki Piknik Niepodległościowy z okazji Święta Wojska Polskiego

13.08.2018r.

Efekty projektu "Lepsze Jutro" są widoczne również w Nietkowie

10.08.2018r.
Prośba do mieszkańców Nietkowa i Lasek o pomoc
Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie zbiórki pieniężnej na wyposażenie nowej kaplicy na cmentarzu w Nietkowie. Po długich staraniach mamy już wybudowany piękny obiekt. Był on bardzo oczekiwany przez mieszkańców. Aby jednak kaplica była w pełni funkcjonalna, sami musimy zadbać o jej wyposażenie - tj. zakupić ławki, katafalk, lichtarze, ołtarz. Całkowity koszt tego wyposażenia to około 6.000,- złotych. To spora suma. Trudno jednak nie zgodzić się z faktem, że kaplica jest potrzebna i będzie służyć nam wszystkim. Każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę, aby ją odpowiednio wyposażyć.
Uruchamiamy zbiórkę pieniędzy na ten cel metodą „sąsiedzkiego przekazywania” zaplombowanej puszki. Nikogo nie obciążamy kwestowaniem. Postarajmy się, aby z każdego domu wrzucić do puszki symboliczne 10 złotych. W ten sposób możemy jako mieszkańcy pokazać naszą troskę o wspólne dobro i lokalne sprawy.
Do każdej puszki (będzie ich kilka) jest dołączony zeszyt do wpisu, aby tę zbiórkę na zakończenie wiarygodnie rozliczyć. Prosimy po prostu „podać puszkę dalej” do kolejnego numeru domu (do sąsiada). Kwesta będzie uruchomiona po 10 sierpnia 2018 roku i potrwa tydzień. Po zakończeniu zbiórki z ulicy prosimy o kontakt z p. Sołtys Haliną Kaźmierczak i przekazanie jej puszki oraz zeszytu. To społeczna inicjatywa. Liczymy na zrozumienie i wsparcie zbiórki. Wierzymy, że wkrótce zakupione zostanie wyposażenie kaplicy i będziemy mogli godnie żegnać odchodzących mieszkańców.

08.08.2018r.

Obchody Święta Plonów 2018

Prezentacje zespołów śpiewaczych, pokaz taneczny zespołu z Drebkau, zawody sportowe, smaczne jadło, to tylko część atrakcji Dożynek Gminnych, które w tym roku - 18 sierpnia - odbędą się w Będowie. Uroczyste obchody Święta Plonów rozpoczną się o godzinie 15:00 Mszą świętą w kościele. Po poświęceniu wieńców barwny korowód przemaszeruje na boisko. Tam odbędzie się tradycyjny ceremoniał dożynkowy, podczas którego starostowie Dożynek przekażą symboliczny bochen chleba w ręce Burmistrza Czerwieńska - Piotra Iwanusa.
Tradycyjnie rozegrany zostanie Turniej Gmin Partnerskich. Na scenie wystąpią lokalne zespoły śpiewacze. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci: dmuchane zamki, lody, cukrowa wata i zabawy prowadzone przez animatorów. Na stoiskach Kół Łowieckich można będzie skosztować wyrobów z dziczyzny. Wieczorem do tańca zagra zespół Coctail Boys.

06.08.2018r.
Zapadły długo czekiwane decyzje
Mieszkańcy Nietkowa wątpili w to, że plac zabaw przy ul. Kasprowicza uda się wybudować. Na to zadanie potrzebne było około 100.000,- złotych. Fundusz sołecki, nawet z kilku lat, nie pokrywał tej kwoty. Stąd pojawił się pomysł na pozyskanie dofinansowania tego przedsięwzięcia z Lokalnej Grupy Działania "Między Odrą a Bobrem". Inicjatywę w tym zakresie przejął Burmistrz Czerwieńska. Niestety, zbieg wielu okoliczności (niezależnych od sołectwa i urzędników gminnych) spowodował przesuwanie w czasie tej inwestycji.
Mieszkańcy jednak nie czekali z założonymi rękami. Wielkim wysiłkiem społeczników doprowadzono to miejsce do dzisiejszego wyglądu. Między innymi nawieziono kilkaset (!) przyczep ziemi i żwiru na wyrównanie terenu, wykonano nowe, estetyczne ogrodzenie działki, posadzono pierwsze rośliny, zamontowano elementy siłowni plenerowej oraz konstrukcję do zabaw fizycznych. Niebawem będzie montowana altana dla osłony przed słońcem (podobna do tych, jakie są przy ścieżce rowerowej).
Najważniejsza na dzisiaj informacja jest jednak taka, że LGD, po długich miesiącach przygotowań, w ramach VII Posiedzenia Rady Stowarzyszenia dokonała oceny i wyboru operacji w ramach Naboru nr 1/2018 oraz nr 2/2018. Wspólny projekt Gminy Czerwieńsk na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych (m.in. w Nietkowie) został zakwalifikowany do realizacji. Gmina Czerwieńsk otrzymała dofinansowanie w wysokości 111.948,- złotych. Szczegółowa lista wybranych zadań zamieszczona jest pod linkiem. Trwało to długo, ale teraz następuje już etap realizacji. Oczywiście, najpierw musi być ogłoszony przetarg na dostawę i montaż wyposażenia placu zabaw, ale po jego rozstrzygnięciu posadowienie elementów do zabawy pójdzie już bardzo szybko.
Z niecierpliwością czekamy na dzień oddania placu zabaw do użytkowania. Mamy nadzieję, że będzie to kolejna dobra inwestycja w naszej miejscowości.

03.08.2018r.

Bezmyślność, żenada, głupota i wstyd...

Dziś jest r.
Wróć do spisu treści