Rezonans - www.nietkow.pl

Przejdź do treści

Zespół REZONANS


Zespół REZONANS powstał we wrześniu 2010 roku w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie.
Zajęcia z dziećmi prowadzi zatrudniony przez MGOK w Czerwieńsku instruktor - p. Iwona Klamecka.

Skład zespołu to kilkunastoosobowa grupa młodzieży szkolnej, pełnej zapału oraz wiary w to, że kiedyś odniosą sukces. Zespół debiutował na Przeglądzie Muzycznym "Wiolinowe Spotkania".

Kolejne sezony to ciężka praca nad nowym repertuarem i duże zmiany w składzie osobowym. Zespół zdobywał też kolejne doświadczenia sceniczne. Występował na wielu lokalnych festynach, przeglądach i festiwalach. Między innymi na Dniach Czerwieńska, Biesiadzie Nietkowskiej, powitaniu Flisu Odrzańskiego w Nietkowie, na festiwalu "Mundurowo na ludowo" i festiwalu "Szparagowe Żniwa". Występował też na Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim oraz w Budachowie na Święcie Pierogów. Za występ w Pieskach (gmina Międzyrzecz) otrzymał voucher na 6 godzin nagrania w studiu Miedzyrzeckiego Domu Kultury. Zespół nie ma lokalnej konkurencji w swojej kategorii.

W 2019 roku dochodzi do kolejnych dużych zmian w składzie osobowym, nastąpiła wymiana dzieci, praca nad nowym repertuarem i odtworzeniem zdolności koncertowych zespołu. Promocją, wsparciem działalności estradowej i patronatem nad funkcjonowaniem zespołu zajmuje się Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury z Leśniowa Wielkiego.


Wróć do spisu treści