Sumik - www.nietkow.pl

Przejdź do treści

Koło Wędkarskie "SUMIK"

*  *  *  *  *

Wędkarstwo to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Mówi się, że wędkarstwo to jest hobby dla wytrwałych, ponieważ to nie umiejętności, a często szczęście i wytrwałość przesądza o sukcesie podczas łowów.

11 stycznia 2019 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze koła wędkarskiego PZW SUMIK w Nietkowie. Podczas zebrania dokonano zasadniczych ustaleń, które będą obowiązywały wędkarzy w sezonie '2019.
Nasze koło liczy już 163 wędkarzy. Na kadencję 2017 - 2020 władze koła wędkarskiego SUMIK przedstawiają się następująco:

1. Prezes Koła - kol. Piotr Maciejewski
2. Zastępca p
rezesa - kol. Ireneusz Wilczak
3. Skarbnik - kol. Mariusz Lisiecki
4. Gospodarz Koła - kol. Tomasz Szymański

5. Sekretarz - kol. Grzegorz Zawisz
6. Członkowie Zarządu - kol. J. Bogulak i
kol. W. Chruściel

Na zebraniu ustalono, że w sezonie 2019 na zawodach
o Grand Prix Koła można będzie łapać

na dwie wędki w sposób dowolny -

dwie gruntowe, dwie spławikowe lub gruntową i spławikową.

Zatwierdzono też preliminarz budżetowy

i plan imprez na 2019 rok.

Skład Komisji Rewizyjnej:

    1. Przewodniczący Komisji - kol. Janusz Szymański
    2. Wiceprzewodniczący Komisji - kol. Sebastian Lisiecki
    3. Członek Komisji - kol. Jerzy Maciejewski

4. Członek Komisji - kol. Grzegorz Lebioda

Skład Sądu Koleżeńskiego:
1. Przewodniczący - kol. Mirosław Szczygieł
2. Wiceprzewodniczący - kol. Andrzej Rosiak
3. Członek Sądu Koleżeńskiego - kol. Ryszard Rudnicki


Rzecznik Dyscyplinarny Koła - kol. Mirosław Kruk

W Kole "Sumik" nadal funkcjonuje Komisja Egzaminacyjna na Kartę Wędkarską. Egzaminy na kartę przeprowadza kol. Ireneusz Wilczak. Opłata: seniorzy - 20zł; młodzież - 10zł. Więcej informacji pod numerem telefonu: 517 834 020.
Przypominamy również o składkach członkowskich. Pełna opłata za wędkowanie, bez zniżek, na wody nizinne dla członków PZW + składka członkowska bez zniżek wynosi 240 zł (150zł + 90zł). Oczywiście tabela opłat przewiduje różnego rodzaju obniżki (
np. dla młodzieży szkolnej, dla osób powyżej 65 roku życia, itp.). Zainteresowani proszeni są o uregulowanie należności.

TERMINARZ ZAWODÓW:             - zawody nocne - parami: 6-7.07, 27-28.07 i 10-11.08       - zawody spinningowe: 20.10

Otwarcie Sezonu Grand Prix Koła

14 kwiecień 2019

Kan. Nietkowicki-ujście Starej Odry, Laski

Grand Prix Koła / Puchar Prezesa

12 maj 2019

Kan. Nietkowicki-ujście Starej Odry, Laski

Grand Prix Koła

9 czerwiec 2019

Kan. Nietkowicki-ujście Starej Odry, Laski

Grand Prix Koła

23 czerwiec 2019

Kan. Nietkowicki-ujście Starej Odry, Laski

Grand Prix Koła

25 sierpień 2019

Kan. Nietkowicki-ujście Starej Odry, Laski

Zakończenie sezonu Grand Prix

8 wrzesień 2019

Kan. Nietkowicki-ujście Starej Odry, Laski

Sezon wędkarski '2018 został podSUMIKowany

Na łamach naszej strony internetowej publikujemy ogłoszenia o organizacji zawodów cyklu Grand Prix koła wędkarskiego SUMIK, a po zakończeniu sezonu podsumowanie rywalizacji wędkarzy za cały sezon. Właśnie dobiegł końca kolejny sezon i przyszedł czas na podanie klasyfikacji generalnej w roku 2018.

Z przyjemnościa informujemy, że po podliczeniu punktów uzyskanych w poszczególnych zawodach klasyfikację generalną seniorów wygrał kol. Krzysztof Próchniak, drugie miejsce zajął kol. Janusz Bogulak, a trzecie miejsce - kol. Tomasz Szymański. W sezonie prowadzono też klasyfikację juniorów i zwyciężył w niej Hubert Maciejewski, drugie miejsce przypadło Patrykowi Wilczakowi, a trzecie zajął Paweł Feszter. Pełna klasyfikacja Grand Prix '2018 dostępna jest TUTAJ.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali piękne puchary. Gratulujemy wszystkim i już teraz zapraszamy do rywalizacji w kolejnym sezonie wędkarskim.


Podsumowanie sezonu wędkarskiego '2017

Jak co roku, na stronie internetowej Nietkowa systamatycznie publikowaliśmy informacje o organizacji zawodów wędkarskich naszego koła SUMIK. Pogoda oraz poziom Odry sprzyjał rywalizacji wędkarzy i zezwalał na terminowe przeprowadzenie zawodów z cyklu Grand Prix. Kolejny sezon dobiegł już końca i przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji generalnej rywalizacji w roku 2017.
Z przyjemnościa informujemy, że po podliczeniu punktów uzyskanych w poszczególnych zawodach k
lasyfikację generalną seniorów wygrał kol. Piotr Maciejewski, drugie miejsce zajął kol. Piotr Rudnicki, a trzecie miejsce - kol. Jerzy Maciejewski. W sezonie prowadzono też klasyfikację juniorów. W tej rywalizacji zwyciężył Hubert Maciejewski, drugie miejsce przypadło Patrykowi Kaczmarskiemu, a trzecie zajął Paweł Feszter. Pełna klasyfikacja Grand Prix '2017 dostępna jest tutaj.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali piękne puchary Gratulujemy wszystkim i już zapraszamy do rywalizacji w kolejnym sezonie.


Podsumowanie rywalizacji wędkarzy w roku 2016

Dni są już krótkie i pojawiły się już pierwsze przymrozki - nadszedł czas podsumowania klasyfikacji Grand Prix koła wędkarskiego SUMIK w Nietkowie. Zaplanowane na początku roku zawody odbyły się terminowo i bez przeszkód pogodowych. Szczęście z różnym nasileniem dopisywało wszystkim uczestnikom rywalizacji - niektórzy jednak mogli się poszczycić lepszymi wynikami od innych. Tak właśnie powstała tabela podsumowująca klasyfikację zawodów Grand Prix. W tym sezonie najlepszy okazał się kol. Piotr Maciejewski, drugie miejsce zajął kol. Janusz Bogulak, a trzeci był kol. Ireneusz Wilczak. Całość rywalizacji dostępna tutaj.
Tradycyjnie już zorganizowano uroczyste zakończenie sezonu i wręczono pamiątkowe puchary. Wszystkim wędkarzom życzymy powodzenia w kolejnym sezonie, bezpiecznego wędkowania i sukcesów w następnych zawodach cyklu Grand Prix.

Sezon wędkarski '2015 zakończony

W aktualnościach naszej strony internetowej systematycznie informowaliśmy o organizacji zawodów koła wędkarskiego SUMIK. To był już kolejny rok gdy pogoda i rekordowo niski poziom Odry przeszkadzały w komfortowej rywalizacji oraz przeprowadzeniu rozgrywek z cyklu Grand Prix. Sezon szczęśliwie dobiegł już końca. Teraz przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji generalnej rywalizacji wędkarzy w roku 2015.
Z przyjemnością informujemy, że
kol. Ryszard Rudnicki złowił największą rybę sezonu. Był nią leszcz o wadze 2,16 kg. Klasyfikację generalną Grand Prix koła wygrał kol. Próchniak Krzysztof, drugie miejsce zajął kol. Wilczak Ireneusz, a trzecie miejsce kol. Kononowicz Paweł. Pełna klasyfikacja oraz punktacja dostępna tutaj. Gratulujemy wszystkim uczestnikom cyklu Grand Prix i zapraszamy do rywalizacji w kolejnym - miejmy nadzieję bardziej udanym - sezonie.


Zakończenie sezonu wędkarskiego '2014

Od wiosny na stronie internetowej Nietkowa systamatycznie informowaliśmy o organizacji zawodów wędkarskich naszego koła SUMIK. Pogoda oraz poziom Odry zezwalał na terminowe przeprowadzenie rozgrywek z cyklu Grand Prix. Sezon dobiegł już końca i przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji generalnej rywalizacji w roku 2014.
Z przyjemnościa informujemy, że
kol. Józef Małysa złowił największą rybę sezonu. Był nią leszcz o wadze 2,42 kg. Klasyfikację generalną wygrał kol. Janusz Bogulak, drugie miejsce zajął kol. Piotr Maciejewski, a trzecie miejsce - kol. Tomasz Szymański. Pełna klasyfikacja dostępna tutaj. Gratulujemy i już zapraszamy do rywalizacji w kolejnym sezonie.


Koło wędkarskie SUMIK zakończyło cykl zawodów Grand Prix w sezonie 2013. Klasyfikacja generalna, po podsumowaniu wyników wszystkich zawodów naszego koła, przedstawia się w sposób następujący:

1 miejsce - Piotr MACIEJEWSKI (129 punktów); 2 miejsce - Ireneusz WILCZAK (91 punktów); 3 miejsce -  Andrzej ROSIAK (45 punktów). Pełna klasyfikacja wędkarzy w załączniku. Największą rybą sezonu został szczupak (2,89 kg) złowiony przez Tomasza URBANIAKA. Zakończenie sezonu zostało zorganizowane nad stawem przy ul. Żwirowej. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe puchary oraz nagrody, a wspólnie spędzone popołudnie obfitowało w opowieści dotyczące mijającego sezonu.


Wróć do spisu treści