LKS ODRA Nietków

Sezon piłkarski 2019-2020

ODRA Nietków - BUDOWLANI Lubsko 3:1

Drużyna seniorów rywalizuje też w rozgrywkach o Puchar Polski
W drugiej rundzie lubuskiego Pucharu Polski, los skojarzył nasz zespół z LECHIĄ Zielona Góra. Po ostatniej wygranej z Drzonkowianką apetyty na zwycięstwo są spore. Przeciwnik jednak jest klasowy i mecz będzie bardzo ciężki.
Drużyna ODRY Nietków, prowadzona przez trenera Mirosława Nowakowskiego, nieźle rozpoczęła sezon rozgrywek ligowych. Z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek plasuje się na trzecim miejscu w "okręgówce". ODRA to mieszanka doświadczenia z młodością. Filarami zespołu są doświadczeni Remigiusz Chyła, Łukasz Kaczorowski, Roman Kopacz, czy Jan Juszczak, wspomagani przez uzdolnioną młodzież. LECHIA to drużyna utytułowana i doświadczona.
Środowy mecz drugiej rundy lubuskiego Pucharu Polski rozpocznie się o 16:45 w Nietkowie. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Maciej Dudek. Zapowiada się ciekawy mecz, a my zachęcamy sympatyków do kibicowania ODRZE.

Taki wynik robi wrażenie: UNIA Żary - ODRA Nietków 0:4

Ważne zwycięstwo na rozpoczęcie rozgrywek
W pierwszym meczu sezonu 2019-2020 ODRA Nietków trafiła na trudnego przeciwnika z Bytomia Odrzańskiego. Tamtejsza Odra to zespół, który w poprzednim sezonie grał w IV lidze. Na szczęście mecz zakończył się naszą wygraną 2:1 (0:1), chociaż pierwsza połowa wcale nie zapowiadała, że uda się ograć odrodzoną drużynę z Bytomia.
Było sporo błędów, niewykorzystanych sytuacji i szczęścia. Po pierwszej połowie w szatni naszych piłkarzy nastąpiła ogromna zmiana w nastawieniu i powrót niezwykłej motywacji. To przełożyło się na grę w drugiej połowie. Goście praktycznie nie mogli wyjść za swoją połowę i gdyby nie postawa ich bramkarza, to wynik mógł być spokojnie o kilka bramek wyższy dla Odry Nietków. Seniorzy Odry przeszli przemianę mentalną i jak mało kiedy potrafili w drugiej części spotkania wejść na wyżyny swoich możliwości. Gratulujemy tej wygranej i życzymy kolejnych zwycięstw.

Przygotowania do sezonu 2019-2020
Zawodnicy Odry Nietków rozpoczynają przygotowania do sezonu 2019-2020. Pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej trener Nowakowski wyznaczył na dzień 16. lipca - zajęcia rozpoczną się o godzinie 18.30 na boisku w Nietkowie.
W okresie przygotowawczym drużyna seniorów trenować będzie trzy razy w tygodniu (wtorek, środa, czwartek) od godziny 18.30 w Nietkowie. Ponadto przewidziane są cztery spotkania kontrolne i tak:
23.07 Odra Nietków zagra ze Spartą Łężyca (godz. meczu do ustalenia), boisko w Nietkowie
26.07 Odra Nietków – ZAP Zbąszynek (godz. meczu do ustalenia), boisko w Nietkowie
31.07 Odra Nietków – przeciwnik do ustalenia,
03.08 Tęcza Krosno – Odra Nietków (godz. meczu do ustalenia), boisko w Krośnie Odrzańskim.

Ludowy Klub Sportowy ODRA Nietków - to klub piłkarski występujący od lat z sukcesami w klasie okręgowej.

Powstanie klubu datuje się na rok 1947. W latach 70-tych klub składał się nawet z kilku sekcji: motorowej, siatkarskiej, piłkarskiej, biegów przełajowych i tenisa stołowego. Obecnie działalność klubu ukierunkowana jest na piłkę nożną. Klub prowadzi aktualnie następujące drużyny piłkarskie: seniorów, juniorów, trampkarzy, orlików i żaków.

Klubem zarządza Zarząd z prezesem Andrzejem Kuczakiem na czele. Aktualny skład Zarządu LKS ODRA Nietków: