LKS Odra Nietków - www.nietkow.pl

Przejdź do treści

LKS ODRA Nietków

 Sezon piłkarski 2019-2020

Podsumowanie rozgrywek rundy jesiennej
Seniorzy ODRY w sobotę na swoim boisku zremisowali 1:1 z liderem tabeli Arką Nowa Sól - mecz odbywał się w bardzo niesprzyjających warunkach (jesienny deszcz, chłód, rozmiękczone boisko) jednak obydwie drużyny ostro walczyły do końca. Remis jest sprawiedliwym wynikiem - odzwierciedla poziom sportowy drużyny gospodarzy i gości. Jedyną bramkę dla ODRY zdobył Patryk Trzmiel. Po meczu w szatni Prezes ODRY Andrzej Kuczak wyraził zadowolenie z przebiegu rundy jesiennej. Seniorzy ODRY zaliczają jedną z najlepszych rund w swojej karierze (10 spotkań z rzędu bez porażki) i zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów.
Trampkarze ODRY zaliczyli super sezon w swojej grupie: II Liga Okręgowa C1 Zielona Góra. Z kompletem wygranych spotkań dominowali we wszystkich meczach, kończąc każdy z 3 punktami i workiem bramek (72 trafione, 5 straconych). Jesteśmy bardzo dumni z drużyny młodzieży - zarząd klubu cały czas dba o ich rozwój.
Młodziki ODRY sezon jesienny niestety zaliczą do najsłabszego od dłuższego czasu, z 3 punktami na koncie zajęli ostatnie miejsce w tabeli w swojej grupie. Pocieszające w tym wszystkim jest to, że nasi najmłodsi przełamali się w ostatnim spotkaniu i pokazali że potrafią grać w piłkę. Daje to iskierkę nadziei na lepsze wyniki w rundzie wiosennej.

ODRA Nietków - BUDOWLANI Lubsko 3:1

Drużyna seniorów rywalizuje też w rozgrywkach o Puchar Polski
W drugiej rundzie lubuskiego Pucharu Polski, los skojarzył nasz zespół z LECHIĄ Zielona Góra. Po ostatniej wygranej z Drzonkowianką apetyty na zwycięstwo są spore. Przeciwnik jednak jest klasowy i mecz będzie bardzo ciężki.
Drużyna ODRY Nietków, prowadzona przez trenera Mirosława Nowakowskiego, nieźle rozpoczęła sezon rozgrywek ligowych. Z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek plasuje się na trzecim miejscu w "okręgówce". ODRA to mieszanka doświadczenia z młodością. Filarami zespołu są doświadczeni Remigiusz Chyła, Łukasz Kaczorowski, Roman Kopacz, czy Jan Juszczak, wspomagani przez uzdolnioną młodzież. LECHIA to drużyna utytułowana i doświadczona.
Środowy mecz drugiej rundy lubuskiego Pucharu Polski rozpocznie się o 16:45 w Nietkowie. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Maciej Dudek. Zapowiada się ciekawy mecz, a my zachęcamy sympatyków do kibicowania ODRZE.

Taki wynik robi wrażenie: UNIA Żary - ODRA Nietków 0:4

Ważne zwycięstwo na rozpoczęcie rozgrywek
W pierwszym meczu sezonu 2019-2020 ODRA Nietków trafiła na trudnego przeciwnika z Bytomia Odrzańskiego. Tamtejsza Odra to zespół, który w poprzednim sezonie grał w IV lidze. Na szczęście mecz zakończył się naszą wygraną 2:1 (0:1), chociaż pierwsza połowa wcale nie zapowiadała, że uda się ograć odrodzoną drużynę z Bytomia.
Było sporo błędów, niewykorzystanych sytuacji i szczęścia. Po pierwszej połowie w szatni naszych piłkarzy nastąpiła ogromna zmiana w nastawieniu i powrót niezwykłej motywacji. To przełożyło się na grę w drugiej połowie. Goście praktycznie nie mogli wyjść za swoją połowę i gdyby nie postawa ich bramkarza, to wynik mógł być spokojnie o kilka bramek wyższy dla Odry Nietków. Seniorzy Odry przeszli przemianę mentalną i jak mało kiedy potrafili w drugiej części spotkania wejść na wyżyny swoich możliwości. Gratulujemy tej wygranej i życzymy kolejnych zwycięstw.

Przygotowania do sezonu 2019-2020
Zawodnicy Odry Nietków rozpoczynają przygotowania do sezonu 2019-2020. Pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej trener Nowakowski wyznaczył na dzień 16. lipca - zajęcia rozpoczną się o godzinie 18.30 na boisku w Nietkowie.
W okresie przygotowawczym drużyna seniorów trenować będzie trzy razy w tygodniu (wtorek, środa, czwartek) od godziny 18.30 w Nietkowie. Ponadto przewidziane są cztery spotkania kontrolne i tak:
23.07 Odra Nietków zagra ze Spartą Łężyca (godz. meczu do ustalenia), boisko w Nietkowie
26.07 Odra Nietków – ZAP Zbąszynek (godz. meczu do ustalenia), boisko w Nietkowie
31.07 Odra Nietków – przeciwnik do ustalenia,
03.08 Tęcza Krosno – Odra Nietków (godz. meczu do ustalenia), boisko w Krośnie Odrzańskim.

Ludowy Klub Sportowy ODRA Nietków - to klub piłkarski występujący od lat z sukcesami w klasie okręgowej.

Powstanie klubu datuje się na rok 1947. W latach 70-tych klub składał się nawet z kilku sekcji: motorowej, siatkarskiej, piłkarskiej, biegów przełajowych i tenisa stołowego. Obecnie działalność klubu ukierunkowana jest na piłkę nożną. Klub prowadzi aktualnie następujące drużyny piłkarskie: seniorów, juniorów, trampkarzy, orlików i żaków.


Klubem zarządza Zarząd z prezesem Andrzejem Kuczakiem na czele. Aktualny skład Zarządu LKS ODRA Nietków:

Andrzej Kuczak - prezes

Jarosław Bryndza - wiceprezes

Łukasz Masztalerz - sekretarz

Krzysztof Szeląg - członek zarządu

Paweł Budziński - skarbnik

Sławomir Maryniak - kier. drużyny

Tytuł Prezesa Honorowego klubu należy do Józefa Feduszyńskiego
- uchwałą Rady Miejskiej w Czerwieńsku
obiektowi sportowemu w Nietkowie 30 czerwca 2012 roku nadano jego imię.
- - - - - - - - - -
Działalność klubu współfinansowana jest ze środków Gminy Czerwieńsk

oraz środków pozyskanych od sponsorów - ich loga zamieszczamy poniżej.


24 maja 2012 roku oddano w ręce

działaczy klubu nową szatnię

i zaplecze socjalne

dla piłkarzy klubu.

Projekt ten był
współfinansowany ze środków UE.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Więcej informacji o klubie
LKS ODRA Nietków
na stronie internetowej


Wróć do spisu treści