Sumik - www.nietkow.pl

POLUB NOWY
fanpage Nietków.pl
Przejdź do treści
Koło Wędkarskie "SUMIK"

*  *  *  *  *

Wędkarstwo to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Mówi się, że wędkarstwo to jest hobby dla wytrwałych, ponieważ to nie umiejętności, a często szczęście i wytrwałość przesądza o sukcesie podczas łowów.

W dniu 19 listopada 2023 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze koła wędkarskiego PZW SUMIK w Nietkowie. Podczas zebrania dokonano zasadniczych ustaleń, które będą obowiązywały wędkarzy w sezonie '2024. Ze względu na różne okoliczności kryzysowe ustalenia mogą być przez zarząd modyfikowane. Nasze koło liczy już 109 wędkarzy. W bieżącej kadencji władze koła wędkarskiego SUMIK przedstawiają się następująco:

1. Prezes Koła Wędkarskiego - kol. Piotr Maciejewski


2. Wiceprezes - kol. Ireneusz Wilczak
3. Skarbnik - kol. Mariusz Lisiecki
4. Gospodarz Koła - kol. Tomasz Szymański

5. Sekretarz - kol. Mariusz Małysa

6. Członkowie Zarządu - kol. J. Bogulak i kol. P. Wilczak

W sezonie 2024 na zawodach o Grand Prix Koła
można będzie łapać na dwie wędki w sposób dowolny -
dwie gruntowe, dwie spławikowe lub gruntową i spławikową.
Zatwierdzono też preliminarz budżetowy
i plan imprez na bieżący rok.


Skład Komisji Rewizyjnej:


1. Przewodniczący Komisji - kol. Jerzy Maciejewski

2. Wiceprzewodniczący Komisji - kol. Andrzej Rosiak

3. Członek Komisji - kol. Janusz Szymański

4. Członek Komisji - kol. Szymon Szymański

Skład Sądu Koleżeńskiego:
1. Przewodniczący - kol. Sebastian Lisiecki
2. Wiceprzewodniczący - kol. Józef Małysa
3. Członek Sądu Koleżeńskiego - kol. Maria Maciejewska

Rzecznik Dyscyplinarny Koła - kol. Krzysztof Brzeziński
W Kole SUMIK nadal funkcjonuje Komisja Egzaminacyjna na Kartę Wędkarską. Egzaminy na kartę przeprowadza kol. Ireneusz Wilczak. Opłata egzaminacyjna wynosi: seniorzy - 20zł; młodzież - 10zł. Więcej informacji pod numerem telefonu: 517 834 020.

Przypominamy również o składkach członkowskich, które na 2024 rok kolejny raz wzrosły. Pełna opłata za wędkowanie, bez zniżek, na wody nizinne dla członków PZW + składka członkowska bez zniżek wynosi 380,- zł (170,- zł + 210,- zł). Oczywiście tabela opłat przewiduje różnego rodzaju obniżki (np. dla młodzieży szkolnej, osób powyżej 65 roku życia, osób z niepełnosprawnością itp.). Zainteresowani proszeni są o uregulowanie należności.


TERMINARZ ZAWODÓW:       Zawody nocne:  6/7 lipiec, 20/21 lipiec, 10/11 sierpień 2024 r.          Zawody spinningowe: według ogłoszenia
Otwarcie Sezonu Grand Prix Koła
21 kwiecień 2024 rok
Most PKP - przystań rzeczna Nietków
Grand Prix Koła
12 maj 2024 rok
Most PKP - przystań rzeczna Nietków
Grand Prix Koła / Puchar Prezesa
9 czerwiec 2024 rok
Most PKP - przystań rzeczna Nietków
Grand Prix Koła
25 sierpień 2024 rok
Most PKP - przystań rzeczna Nietków
Grand Prix Koła
8 wrzesień 2024 rok
Most PKP - przystań rzeczna Nietków
Zakończenie sezonu Grand Prix
22 wrzesień 2024 rok
Most PKP - przystań rzeczna Nietków
Zawody Towarzyskie Parami
6 październik 2024 rok
Most PKP - przystań rzeczna Nietków


PodSUMIKowanie rywalizacji Grand Prix wędkarzy w roku 2023
Na łamach naszej strony internetowej publikujemy ogłoszenia o organizacji zawodów cyklu Grand Prix koła wędkarskiego SUMIK, a po zakończeniu sezonu podsumowanie rywalizacji wędkarzy za cały sezon. Właśnie dobiegł końca kolejny sezon i przyszedł czas na podanie klasyfikacji generalnej Grand Prix naszego koła wędkarskiego w roku 2023.
Z przyjemnością informujemy, że po podliczeniu punktów uzyskanych w poszczególnych zawodach klasyfikację generalną seniorów wygrał kol. Andrzej Rosiak, drugie miejsce zajął kol. Janusz Bogulak, a trzecie miejsce - kol. prezes Piotr Maciejewski. W sezonie prowadzono też klasyfikację juniorów. Zwyciężył w niej Bartosz Wilczak, drugie miejsce przypadło Patrykowi Wilczakowi, a trzecie miejsce zajęli ex aequo: Bartosz Włodek i Adam Zaboklicki. Największą rybę sezonu złowił kol. Sebastian Lisiecki. Pełna klasyfikacja dostępna jest TUTAJ.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali piękne puchary. To pierwszy sezon po przerwie pandemicznej i zatruciu Odry, w którym udało się sprawnie przeprowadzić zawody wędkarskie zgodnie z przyjętym harmonogramem. Gratulujemy wszystkim i już teraz zapraszamy do rywalizacji w kolejnym sezonie wędkarskim, bo przecież wędkarstwo to hobby dla cierpliwych i wytrwałych.

Kolejne podSUMIKowanie sezonu wędkarskiego - tym razem 2022 rok
To był jeden z najgorszych sezonów. ODRA została zatrutruta. Akcja ratowania przyrody zdominowała ten sezon wędkarski. Pomimo ograniczeń rywalizacja wędkarzy w ramach cyklu zawodów Grand Prix w 2022 roku dobiegła końca. Zawody nadal odbywały się w warunkach kryzysowych. Pogoda dopisywała i pomimo trudności obiektywnych zawody z cyklu Grand Prix udało się przeprowadzić. W takich kryzysowych okolicznościach sezon dobiegł końca i przyszedł czas na podsumowanie (podSUMIKowanie) klasyfikacji za rok 2022.
Po podliczeniu wszystkich punktów uzyskanych w poszczególnych zawodach klasyfikację generalną seniorów wygrał kol. Wiesław Budzyń, drugie miejsce zajęła kol. Piotr Maciejewski, a trzecie miejsce - kol. Ireneusz Wilczak. W sezonie nie prowadzono klasyfikacji juniorów. W rywalizacji najwięcej punktów zdobył Bartosz Wilczak, drugie miejsce przypadło Bartoszowi Włodek.
Pełna klasyfikacja rywalizacji Grand Prix w sezonie 2022 dostępna tutaj. Gratulujemy uczestnikom zawodów!

10.08.2022r.
Katastrofa ekologiczna na Odrze
W związku z licznymi doniesieniami o śnięciu ryb w rzece Odrze potwierdzamy zanieczyszczenie rzeki substancją chemiczną. Sygnały od wędkarzy o śnięciu ryb zostały zgłoszone do WIOŚ w Zielonej Górze oraz PGW Wody Polskie we Wrocławiu. Wiemy, że problem występuje na terenie województw opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.
W ciągu kilku godzin prawdziwy raj dla wędkarzy oraz turystów zamienił się w piekło. Tysiące martwych i śniętych ryb wypłynęło na brzeg, kolejne płyną w nurcie Odry. Rzeka została zatruta najprawdopodobniej jeszcze w województwie opolskim, to tam pod koniec lipca okoliczni wędkarze zgłaszali masowe przypadki śnięcia ryb. Zatruta woda z każdym dniem przemieszczała się w dół rzeki docierając do województwa lubuskiego. W wyniku przeprowadzonych badań, po dokładnej analizie udało się ustalić, że w wodzie pobranej z Odry znajdują się znaczne ilości mezytylenu. Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy sklasyfikował wykrytą w Odrze substancję jako szkodliwą, drażniącą i niebezpieczną dla środowiska. Działa szkodliwie przez drogi oddechowe oraz drażniąco na oczy, drogi oddechowe i skórę. Działa toksycznie na organizmy wodne. Może też powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku.
Informacje o zdarzeniu zostały przekazane do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, a także do okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Zielonej Górze. Martwe ryby znajdziemy praktycznie na każdej "główce" wzdłuż Odry. Są to m.in. brzany, klenie, leszcze, jazie, sandacze oraz sumy. Niektóre z padniętych ryb to prawdziwe okazy, których nie powstydziłby się żaden wędkarz. Niestety oprócz dorodnych okazów katastrofy nie przetrwało też sporo narybku.
Rozpoczęły się prace mające na celu wyłowienie martwych ryb z wody. Niestety jest to działanie żmudne i długotrwałe. Padnięte ryby znajdują się na odcinku wielu kilometrów, zebranie ich wszystkich jest praktycznie niewykonalne. Dodatkowym problemem jest ptactwo, które żeruje na padlinie i również może ulec zatruciu. Zebrane ryby zostaną zutylizowane.
Na stronie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Wędkarskiego ukazał się komunikat:
Wędkarzu! W związku z zatruciem rzeki Odry nieznaną substancją i masowym śnięciu ryb, zaleca się unikanie wędkowania na Odrze i absolutnie nie konsumowania złowionych ryb. Zalecamy również kołom PZW odwołanie zawodów wędkarskich zaplanowanych na rzece Odra w najbliższym weekendzie do czasu wyników badania wody. Obecnie sprawę bada WIOŚ oraz RZGW Wrocław. O wynikach będziemy informować na stronie internetowej.” Zarząd Okręgowy PZW zwraca się do wędkarzy z prośbą - oto jej treść: „Ze względu na zatrucie rzeki Odry zwracamy się z prośbą o pomoc przy odławianiu zatrutych ryb, aby zapobiec pogłębianiu się katastrofy ekologicznej. Wszystkie Koła PZW Okręgu w Zielonej Górze mogące wesprzeć pracowników naszego Okręgu w tych działaniach poświęcając swój czas i odławiając rybę z brzegu, jak i wody, korzystając z prywatnych środków pływających prosimy o pilny kontakt. PZW Okręg w Zielonej Górze zapewnia zwrot kosztów związany z zakupem worków i rękawic. Osoba do kontaktów w tej sprawie - p. Katarzyna Matuszewska tel. 530 272 990.

PodSUMIKowanie sezonu wędkarskiego 2021
Pomimo ograniczeń rywalizacja wędkarzy w ramach cyklu zawodów Grand Prix w 2021 roku dobiegła końca. Zawody nadal odbywały się w warunkach ograniczeń pandemicznych. Pogoda dopisywała, więc rywalizacja wędkarska stanowiła sporą atrakcję dla członków koła SUMIK w tych trudnych czasach. Pomimo trudności obiektywnych zawody z cyklu Grand Prix udało się przeprowadzić. Kolejny sezon dobiegł końca i przyszedł czas na podsumowanie (podSUMIKowanie) klasyfikacji generalnej rywalizacji za rok 2021.
Z przyjemnościa informujemy, że po podliczeniu wszystkich punktów uzyskanych w poszczególnych zawodach klasyfikację generalną seniorów wygrał kol. Jerzy Maciejewski, drugie miejsce zajęła kol. Maria Maciejewska, a trzecie miejsce - kol. Janusz Bogulak. W sezonie nie prowadzono klasyfikacji juniorów. W rywalizacji najwięcej punktów zdobył Hubert Maciejewski, drugie miejsce przypadło Patrykowi Wilczakowi, a trzecie dla Bartosza Wilczaka. Pełna klasyfikacja rywalizacji Grand Prix w sezonie 2021 dostępna jest tutaj.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, a szczególnie zwycięzcom, i już dzisiaj zapraszamy do rywalizacji w kolejnym sezonie.

PodSUMIKowanie sezonu wędkarskiego 2020
Tegoroczna rywalizacja wędkarzy w ramach cyklu zawodów Grand Prix szczęśliwie dobiegła końca. Zawody odbywały się w warunkach ograniczeń pandemicznych. Pogoda dopisywała, więc rywalizacja wędkarska stanowiła sporą atrakcję dla członków koła SUMIK w tych trudnych czasach. Pomimo trudności obiektywnych, przekładania terminów, większość zawodów z cyklu Grand Prix edycji 2020 udało się przeprowadzić. Kolejny sezon dobiegł już końca i przyszedł czas na podsumowanie (podSUMIKowanie) klasyfikacji generalnej rywalizacji w roku 2020.
Z przyjemnościa informujemy, że po podliczeniu wszystkich punktów uzyskanych w poszczególnych zawodach klasyfikację generalną seniorów wygrał kol. Władysław Madej, drugie miejsce zajął kol. Grzegorz Dubowski, a trzecie miejsce - kol. Janusz Bogulak. W sezonie prowadzono też klasyfikację juniorów. W tej rywalizacji zwyciężył Hubert Maciejewski, a drugie miejsce przypadło Patrykowi Wilczakowi. Pełna klasyfikacja rywalizacji Grand Prix w sezonie 2020 dostępna jest tutaj.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, a szczególnie zwycięzcom, i już dzisiaj zapraszamy do rywalizacji w kolejnym sezonie. Mamy nadzieję, że w przyszłm roku będą lepsze warunki do prowadzenia cyklu Grand Prix wędkarzy. Mocno trzymamy kciuki za szybki powrót do normalności.

Podsumowanie Grand Prix w roku 2019

Nadszedł czas podsumowania klasyfikacji Grand Prix koła wędkarskiego SUMIK w Nietkowie. Szczęście z różnym nasileniem dopisywało wszystkim uczestnikom rywalizacji - niektórzy jednak mogli się poszczycić lepszymi wynikami od innych. Tak powstała tabela podsumowująca zawody Grand Prix. W tym sezonie najlepszy okazał się kol. Janusz Bogulak, drugie miejsce zajął kol. Piotr Rudnicki, a trzeci był kol. Jerzy Maciejewski. Całość rywalizacji dostępna tutaj.
Zorganizowano zakończenie sezonu i wręczono puchary. Wszystkim wędkarzom życzymy powodzenia w kolejnym sezonie i sukcesów w następnych zawodach cyklu Grand Prix.

Sezon wędkarski '2018 został podSUMIKowany

Na łamach naszej strony internetowej publikujemy ogłoszenia o organizacji zawodów cyklu Grand Prix koła wędkarskiego SUMIK, a po zakończeniu sezonu podsumowanie rywalizacji wędkarzy za cały sezon. Właśnie dobiegł końca kolejny sezon i przyszedł czas na podanie klasyfikacji generalnej w roku 2018.

Z przyjemnościa informujemy, że po podliczeniu punktów uzyskanych w poszczególnych zawodach klasyfikację generalną seniorów wygrał kol. Krzysztof Próchniak, drugie miejsce zajął kol. Janusz Bogulak, a trzecie miejsce - kol. Tomasz Szymański. W sezonie prowadzono też klasyfikację juniorów i zwyciężył w niej Hubert Maciejewski, drugie miejsce przypadło Patrykowi Wilczakowi, a trzecie zajął Paweł Feszter. Pełna klasyfikacja Grand Prix '2018 dostępna jest TUTAJ.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali piękne puchary. Gratulujemy wszystkim i już teraz zapraszamy do rywalizacji w kolejnym sezonie wędkarskim.


Podsumowanie sezonu wędkarskiego '2017

Jak co roku, na stronie internetowej Nietkowa systamatycznie publikowaliśmy informacje o organizacji zawodów wędkarskich naszego koła SUMIK. Pogoda oraz poziom Odry sprzyjał rywalizacji wędkarzy i zezwalał na terminowe przeprowadzenie zawodów z cyklu Grand Prix. Kolejny sezon dobiegł już końca i przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji generalnej rywalizacji w roku 2017.
Z przyjemnościa informujemy, że po podliczeniu punktów uzyskanych w poszczególnych zawodach k
lasyfikację generalną seniorów wygrał kol. Piotr Maciejewski, drugie miejsce zajął kol. Piotr Rudnicki, a trzecie miejsce - kol. Jerzy Maciejewski. W sezonie prowadzono też klasyfikację juniorów. W tej rywalizacji zwyciężył Hubert Maciejewski, drugie miejsce przypadło Patrykowi Kaczmarskiemu, a trzecie zajął Paweł Feszter. Pełna klasyfikacja Grand Prix '2017 dostępna jest tutaj.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali piękne puchary Gratulujemy wszystkim i już zapraszamy do rywalizacji w kolejnym sezonie.


Podsumowanie rywalizacji wędkarzy w roku 2016

Dni są już krótkie i pojawiły się już pierwsze przymrozki - nadszedł czas podsumowania klasyfikacji Grand Prix koła wędkarskiego SUMIK w Nietkowie. Zaplanowane na początku roku zawody odbyły się terminowo i bez przeszkód pogodowych. Szczęście z różnym nasileniem dopisywało wszystkim uczestnikom rywalizacji - niektórzy jednak mogli się poszczycić lepszymi wynikami od innych. Tak właśnie powstała tabela podsumowująca klasyfikację zawodów Grand Prix. W tym sezonie najlepszy okazał się kol. Piotr Maciejewski, drugie miejsce zajął kol. Janusz Bogulak, a trzeci był kol. Ireneusz Wilczak. Całość rywalizacji dostępna tutaj.
Tradycyjnie już zorganizowano uroczyste zakończenie sezonu i wręczono pamiątkowe puchary. Wszystkim wędkarzom życzymy powodzenia w kolejnym sezonie, bezpiecznego wędkowania i sukcesów w następnych zawodach cyklu Grand Prix.

Sezon wędkarski '2015 zakończony

W aktualnościach naszej strony internetowej systematycznie informowaliśmy o organizacji zawodów koła wędkarskiego SUMIK. To był już kolejny rok gdy pogoda i rekordowo niski poziom Odry przeszkadzały w komfortowej rywalizacji oraz przeprowadzeniu rozgrywek z cyklu Grand Prix. Sezon szczęśliwie dobiegł już końca. Teraz przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji generalnej rywalizacji wędkarzy w roku 2015.
Z przyjemnością informujemy, że
kol. Ryszard Rudnicki złowił największą rybę sezonu. Był nią leszcz o wadze 2,16 kg. Klasyfikację generalną Grand Prix koła wygrał kol. Próchniak Krzysztof, drugie miejsce zajął kol. Wilczak Ireneusz, a trzecie miejsce kol. Kononowicz Paweł. Pełna klasyfikacja oraz punktacja dostępna tutaj. Gratulujemy wszystkim uczestnikom cyklu Grand Prix i zapraszamy do rywalizacji w kolejnym - miejmy nadzieję bardziej udanym - sezonie.


Zakończenie sezonu wędkarskiego '2014

Od wiosny na stronie internetowej Nietkowa systamatycznie informowaliśmy o organizacji zawodów wędkarskich naszego koła SUMIK. Pogoda oraz poziom Odry zezwalał na terminowe przeprowadzenie rozgrywek z cyklu Grand Prix. Sezon dobiegł już końca i przyszedł czas na podsumowanie klasyfikacji generalnej rywalizacji w roku 2014.
Z przyjemnościa informujemy, że
kol. Józef Małysa złowił największą rybę sezonu. Był nią leszcz o wadze 2,42 kg. Klasyfikację generalną wygrał kol. Janusz Bogulak, drugie miejsce zajął kol. Piotr Maciejewski, a trzecie miejsce - kol. Tomasz Szymański. Pełna klasyfikacja dostępna tutaj. Gratulujemy i już zapraszamy do rywalizacji w kolejnym sezonie.


Koło wędkarskie SUMIK zakończyło cykl zawodów Grand Prix w sezonie 2013. Klasyfikacja generalna, po podsumowaniu wyników wszystkich zawodów naszego koła, przedstawia się w sposób następujący:

1 miejsce - Piotr MACIEJEWSKI (129 punktów); 2 miejsce - Ireneusz WILCZAK (91 punktów); 3 miejsce -  Andrzej ROSIAK (45 punktów). Pełna klasyfikacja wędkarzy w załączniku. Największą rybą sezonu został szczupak (2,89 kg) złowiony przez Tomasza URBANIAKA. Zakończenie sezonu zostało zorganizowane nad stawem przy ul. Żwirowej. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe puchary oraz nagrody, a wspólnie spędzone popołudnie obfitowało w opowieści dotyczące mijającego sezonu.


Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail:             stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fanpage FB:      Nietków.pl
Telefon do Sołtys Nietkowa: +48 509 412 393
Wróć do spisu treści