sierpień 2019 - www.nietkow.pl

Przejdź do treści
SIERPIEŃ 2019

31.08.2019r.
Zakończył się remont przejazdu kolejowego

29.08.2019r.
Ważne informacje dla uczniów i rodziców
Dyrektor szkoły podstawowej w Nietkowie zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 2 września o godz. 9:10 (po dotarciu uczniów z Lasek autobusem PKS o godz. 8:50). Apel inaugurujący rok szkolny 2019/2020, w zależności od warunków pogodowych, odbędzie się na boisku lub w sali gimnastycznej. Po apelu nastąpią spotkania w klasach z wychowawcami.
Dzieci dojeżdżające z Lasek mają zapewnioną opiekę świetlicową podczas dojazdu do szkoły i w drodze powrotnej (autobus o godz. 11:10). Msza święta - dla chętnych uczniów pod opieką rodziców - będzie odprawiona w kościele wcześniej, o godz. 8:00. Podręczniki szkolne uczniowie otrzymają we wtorek. Zainteresowani rodzice mogą dopełnić w szkolnym sekretariacie wszelkich formalności związanych ze złożeniem wniosków na stypendia szkolne, wnioski do OPS - obiady lub uzyskać pełne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym.
Dyrektor szkoły Beata Kłos-Wygas

27.08.2019r.
Projekt "Nasz Plac Zabaw"
Projekt pod nazwą "Nasz Plac Zabaw", którego patronem jest Stowarzyszenie Mieszkańców Nietkowa, wchodzi w fazę realizacji. W dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty dla mieszkańców Nietkowa, podczas których można było poznać sposoby montażu ławek ogrodowych i koszy na śmieci z gotowych elementów. Zainteresowanie zajęciami, które prowadzone były przez specjalistów-praktyków (co to nie jedną ławkę w życiu skręcili) było spore. W efekcie, podczas zajęć w WDK, wykonano 6 ławek i 3 kosze na śmieci. To dobra wiadomość, bo zgodnie z projektem te ławki i kosze będą teraz zamontowane przez wolontariuszy na naszym placu zabaw. W ten sposób, dzięki dofinansowaniu z LGD "Między Odrą a Bobrem" oraz Programowi Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, możliwe jest wspieranie inicjatyw lokalnych.

24.08.2019r.

Zawody wędkarskie

Przekazujemy ważną informację organizacyjną dla wędkarzy koła wędkarskiego SUMIK. Już w najbliższą niedzielę rano - 25 sierpnia 2019 roku - na rzece Odrze odbędą się zawody wędkarzy koła wędkarskiego z Nietkowa. Zawody te są kontynuacją corocznej rywalizacji wędkarzy. Zapisy uczestników przy stawie "Czerepak" od godziny 5:30 do godziny 6:00.

Wpisowe: seniorzy 15 zł, młodzież 5 zł. Zawody te są wliczane do klasyfikacji Grand Prix 2019 koła wędkarskiego SUMIK. Zapraszamy.

21.08.2019r.
Remont przejazdu kolejowego
20 sierpnia 2019 roku rozpoczął się remont przejazdu kolejowego obok kościoła w Nietkowie. Jak informuje p. Anna Pietrzak - specjalista ds. technicznych PKP - prace potrwają do 30 sierpnia. Na czas remontu został wyznaczony objazd do Leśniowa Wielkiego przez Czerwieńsk, dalej drogą nr 280 i od ronda DK32. Mieszkańcy Nietkowa w wyjątkowych sytuacjach mogą też skorzystać ze skrótu i pokonać utrudnienia drogą polną - przejeżdżając pod wiaduktem przy przychodni zdrowia. Autobusy PKS kursują bez zakłóceń, bo remont przejazdu nie ma wpływu na ich przejazd. PKP przeprasza mieszkańców za utrudnienia.

19.08.2019r.
Laski były gospodarzem gminnego Święta Plonów       - więcej zdjęć w galerii

16.08.2019r.
Lubuskie najbardziej dotknięte suszą
Województwo lubuskie po raz kolejny najbardziej suchym województwem w Polsce. Sytuacja w tym roku jest bardzo poważna. Według danych IUNG w Puławach Klimatyczny Bilans Wodny (KBW) w lubuskiem wynosi od -200mm aż do -249mm. Takie wskaźniki oznaczają znaczny ubytek wody spowodowany brakiem opadów deszczu oraz wysokim parowaniem na naszym terenie. Zjawisko suszy dotyka również naszą gminę - Odra ma bardzo niski stan wody.
Gleby w wielu miejscach są bardzo przesuszone. Dodatkowo obserwuje się opadanie poziomu wód w rzekach i jeziorach. Rolnicy liczą straty po suchym roku, a porządnych opadów nie widać na horyzoncie.
Zasoby wodne ulegają stałemu zmniejszaniu. W zeszłym roku susza również panowała w naszym województwie. Najprawdopodobniej tak suche okresy w przyszłości będą się coraz częściej powtarzać, a to już bardzo źle wróży na kolejne lata… Oby te pesymistyczne prognozy nie sprawdziły się.

13.08.2019r.
Nowe możliwości realizacji zajęć w WDK Nietków

10.08.2019r.
Uczniowie na wakacjach w Klietz
Uczniowie szkoły podstawowej w Nietkowie spędzają atrakcyjne wakacje w Klietz - zaprzyjaźnionej, partnerskiej gminie niemieckiej. Przy pięknej pogodzie czas płynie im bardzo szybko. Dzieci spędzają wakacje wspólnie z niemieckimi kolegami i realizują przygotowany przez organizatorów ambitny program. Zwiedzają ciekawe miejsca w regionie, jeżdżą na basen, uprawiają sport. Wspólnie spędzany czas sprzyja nawiązywaniu nowych przyjaźni. Uczestnicy wymiany polsko-niemieckiej szybko przekonali się, że warto uczyć się języków obcych, aby łatwo przełamywać komunikacyjne bariery. Pobyt uczniów w Klietz potrwa do 11 sierpnia. W drodze powrotnej zatrzymają się na kilka godzin w Berlinie, by zobaczyć miejsca, które są wizytówką stolicy Niemiec.
Projekt wymiany jest finansowany w 60% z organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz dofinansowany przez lokalne samorządy Czerwieńska i Klietz. W przyszłym roku organizatorem wymiany będzie szkoła w Nietkowie.

08.08.2019r.
Kolejny projekt Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Od kilku lat Stowarzyszenie Mieszkańców Nietkowa konsekwentnie realizuje projekty na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności. W ostatnich dniach została podpisana umowa na dofinansowanie projektu zmierzającego do wyposażenia placu zabaw w Nietkowie w ławki i kosze na śmieci. Projekt Stowarzyszenia został pozytywnie oceniony przez specjalistów Lokalnej Grupy Działania "Między Odrą a Bobrem", która jest realizatorem projektu "Startuj z FIO - Nowy Początek" w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Aktualnie wszystkie sprawy organizacyjne są "dopinane na ostatni guzik" i w połowie sierpnia rozpocznie się realizacja przedsięwzięć projektowych. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego włączenia się w realizację warsztatów i zajęć projektowych. Efekty wspólnych działań na długo pozostaną pozytywną wizytówką mieszkańców Nietkowa.

05.08.2019r.
Kilka zdjęć z nieodległej historii Nietkowa

02.08.2019r.
Setne urodziny mieszkanki Nietkowa
30 lipca 1919 roku urodziła się pani Maria Mazur, mieszkanka Nietkowa. Z okazji tak dostojnej okoliczności Jubilatkę odwiedził Burmistrz Czerwieńska, Przewodniczący Rady Miejskiej, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Czerwieńsku, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS oraz Sołtys Nietkowa. W imieniu mieszkańców gminy i władz samorządowych Burmistrz Czerwieńska złożył pani Marii serdeczne gratulacje, życzenia zdrowia, radości, miłości bliskich, spokoju oraz pogody ducha na kolejne lata. Do życzeń dołączył bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz okolicznościowy upominek. Życzenia i gratulacje w imieniu Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego złożyła dyrektor Oddziału Regionalnego w Zielonej Górze, przekazując list gratulacyjny, kwiaty i decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku z tytułu ukończenia 100 lat życia. Najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w imieniu mieszkańców - wraz z pięknym koszem kwiatów - na ręce pani Marii złożyła również Sołtys Nietkowa.
Z życzeniami zdrowia na dalsze lata pani Maria otrzymała też listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który napisał: "Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była Pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny", a także od Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, który w treści życzeń stwierdził, że: "Ten szczególny, radosny dzień skłania do refleksji nad ciągłością pokoleń oraz wartościami, jakie obecność ludzi starszych wnosi w życie społeczeństwa. To piękny wiek, który jest czasem dojrzałości, duchowych żniw i życiowej mądrości."
Goście podziękowali Jubilatce za wszelkie trudy, owoce minionych stu lat i za swoistą lekcję życiowej wytrwałości, życząc jednocześnie kolejnych jubileuszy.

Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail: stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fb:   nietkow.pl
Sołtys Nietkowa:    +48 509 412 393
Wróć do spisu treści