sierpień 2018 - www.nietkow.pl

Przejdź do treści
SIERPIEŃ 2018

31.08.2018r.
Dobry początek sezonu ODRY Nietków
Od kilku tygodni trwają rozgrywki piłkarskie klasy okręgowej. Z przyjemnością informujemy, że drużyna seniorów LKS ODRA Nietków bardzo dobrze rozpoczęła sezon. Jak dotychczas - w czterech rozegranym meczach - odniosła cztery zwycięstwa, zdobywając 12 punktów. W tabeli rozgrywek klasy okręgowej nasz zespół zajmuje drugie miejsce. Przed ODRĄ w tabeli jest tylko drużyna PIAST Iłowa ze względu na lepszy bilans bramek.
Wśród drużyn, które uległy naszym piłkarzom są już takie kluby jak: ALFA Jaromirowice (zwycięstwo ODRY 3:0), BŁĘKITNI Ołobok (zwycięstwo ODRY 3:1), MIESZKO Konotop (zwycięstwo ODRY 3:2) oraz UNIA Kunice Żarskie (zwycięstwo ODRY 5:2). Drużyna ODRY gra coraz skuteczniej i jest dobrze zmotywowana do kolejnych meczy.
Już w najbliższą sobotę będzie można zobaczyć naszych piłkarzy na własnym boisku w meczu z drużyną WOGA Chociule. Zapowiada się ciekawy mecz. Zapraszamy kibiców na boisko LKS ODRA Nietków o godzinie 17:00.

29.08.2018r.
Ropoczęcie nowego roku szkolnego
W poniedziałek, 3 września ponad 4,5 mln uczniów uroczyście rozpocznie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Tym smym wakacje w roku 2018 dobiegną końca. Powrót do szkoły oznacza spotkanie z przyjaciółmi, rozwijanie swoich  pasji i wiele zabawnych sytuacji. Również w naszej szkole podstawowej 3. września o godzinie 9:15 odbędzie się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Po apelu inauguracyjnym będą w klasach spotkania z wychowawcami, a następnie msza święta w kościele. Dzieci z Lasek będą wracać do do domów autobusem o godz. 11:10.
Rok szkolny 2018/2019 będzie kontynuacją zmian systemowych w placówkach oświatowych. Będzie przebiegał pod hasłem „Niepodległa”, a kulminacyjnym momentem obchodów stulecia niepodległości naszego państwa ma być „Rekord dla niepodległej”. 9 listopada o godz. 11:11 we wszystkich szkołach ma zostać odśpiewany 4-zwrotkowy hymn.

25.08.2018r.

Altana na placu zabaw już stoi. Czekamy na pozostałe wyposażenie.

22.08.2018r.
Zbiórka na wyposażenie kaplicy zakończona
Informujemy, że zakończyła się już społeczna akcja zbiórki pieniędzy na wyposażenie kaplicy na nietkowskim cmentarzu, prowadzona w Nietkowie, Boryniu i Laskach. W imieniu organizatorów przekazujemy ogromne uznanie dla naszych mieszkańców, którzy licznie wsparli całą akcję i potwierdzali jej słuszność. Wszyscy podeszli do niej z wyrozumiałością, życzliwością, gorącym poparciem i co równie ważne z hojnością. Zebrane w ten sposób środki finansowe w niebagatelnej kwocie: 6.327,10 zł + 10 funtów brytyjskich wystarczą na zakup niezbędnego wyposażenia kaplicy.
Zamówienie już zostało złożone. Wszystko wskazuje na to, że nasza nowa i piękna kaplica będzie mogła być już wkrótce użytkowana. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli choć małą cegiełkę do tej zbiórki. Wynik jest naprawdę imponujący, zwłaszcza, że udało się te pieniądze zebrać w ciągu tygodnia. Tutaj należą się też wielkie podziękowania dla osób, które poświęciły swój czas na społeczne zbieranie pieniędzy na ten szczytny cel. Cieszy fakt, że w dzisiejszych, trudnych czasach można liczyć na tak wiele osób. To jest nasz wspólny sukces.

20.08.2018r.

Reprezentacja Nietkowa na dożynkach gminnych w Będowie       - więcej zdjęć w galerii

16.08.2018r.

Wielki Piknik Niepodległościowy z okazji Święta Wojska Polskiego

13.08.2018r.

Efekty projektu "Lepsze Jutro" są widoczne również w Nietkowie

10.08.2018r.
Prośba do mieszkańców Nietkowa i Lasek o pomoc
Zwracamy się z prośbą o pomoc i wsparcie zbiórki pieniężnej na wyposażenie nowej kaplicy na cmentarzu w Nietkowie. Po długich staraniach mamy już wybudowany piękny obiekt. Był on bardzo oczekiwany przez mieszkańców. Aby jednak kaplica była w pełni funkcjonalna, sami musimy zadbać o jej wyposażenie - tj. zakupić ławki, katafalk, lichtarze, ołtarz. Całkowity koszt tego wyposażenia to około 6.000,- złotych. To spora suma. Trudno jednak nie zgodzić się z faktem, że kaplica jest potrzebna i będzie służyć nam wszystkim. Każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę, aby ją odpowiednio wyposażyć.
Uruchamiamy zbiórkę pieniędzy na ten cel metodą „sąsiedzkiego przekazywania” zaplombowanej puszki. Nikogo nie obciążamy kwestowaniem. Postarajmy się, aby z każdego domu wrzucić do puszki symboliczne 10 złotych. W ten sposób możemy jako mieszkańcy pokazać naszą troskę o wspólne dobro i lokalne sprawy.
Do każdej puszki (będzie ich kilka) jest dołączony zeszyt do wpisu, aby tę zbiórkę na zakończenie wiarygodnie rozliczyć. Prosimy po prostu „podać puszkę dalej” do kolejnego numeru domu (do sąsiada). Kwesta będzie uruchomiona po 10 sierpnia 2018 roku i potrwa tydzień. Po zakończeniu zbiórki z ulicy prosimy o kontakt z p. Sołtys Haliną Kaźmierczak i przekazanie jej puszki oraz zeszytu. To społeczna inicjatywa. Liczymy na zrozumienie i wsparcie zbiórki. Wierzymy, że wkrótce zakupione zostanie wyposażenie kaplicy i będziemy mogli godnie żegnać odchodzących mieszkańców.

08.08.2018r.

Obchody Święta Plonów 2018

Prezentacje zespołów śpiewaczych, pokaz taneczny zespołu z Drebkau, zawody sportowe, smaczne jadło, to tylko część atrakcji Dożynek Gminnych, które w tym roku - 18 sierpnia - odbędą się w Będowie. Uroczyste obchody Święta Plonów rozpoczną się o godzinie 15:00 Mszą świętą w kościele. Po poświęceniu wieńców barwny korowód przemaszeruje na boisko. Tam odbędzie się tradycyjny ceremoniał dożynkowy, podczas którego starostowie Dożynek przekażą symboliczny bochen chleba w ręce Burmistrza Czerwieńska - Piotra Iwanusa.
Tradycyjnie rozegrany zostanie Turniej Gmin Partnerskich. Na scenie wystąpią lokalne zespoły śpiewacze. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci: dmuchane zamki, lody, cukrowa wata i zabawy prowadzone przez animatorów. Na stoiskach Kół Łowieckich można będzie skosztować wyrobów z dziczyzny. Wieczorem do tańca zagra zespół Coctail Boys.

06.08.2018r.
Zapadły długo czekiwane decyzje
Mieszkańcy Nietkowa wątpili w to, że plac zabaw przy ul. Kasprowicza uda się wybudować. Na to zadanie potrzebne było około 100.000,- złotych. Fundusz sołecki, nawet z kilku lat, nie pokrywał tej kwoty. Stąd pojawił się pomysł na pozyskanie dofinansowania tego przedsięwzięcia z Lokalnej Grupy Działania "Między Odrą a Bobrem". Inicjatywę w tym zakresie przejął Burmistrz Czerwieńska. Niestety, zbieg wielu okoliczności (niezależnych od sołectwa i urzędników gminnych) spowodował przesuwanie w czasie tej inwestycji.
Mieszkańcy jednak nie czekali z założonymi rękami. Wielkim wysiłkiem społeczników doprowadzono to miejsce do dzisiejszego wyglądu. Między innymi nawieziono kilkaset (!) przyczep ziemi i żwiru na wyrównanie terenu, wykonano nowe, estetyczne ogrodzenie działki, posadzono pierwsze rośliny, zamontowano elementy siłowni plenerowej oraz konstrukcję do zabaw fizycznych. Niebawem będzie montowana altana dla osłony przed słońcem (podobna do tych, jakie są przy ścieżce rowerowej).
Najważniejsza na dzisiaj informacja jest jednak taka, że LGD, po długich miesiącach przygotowań, w ramach VII Posiedzenia Rady Stowarzyszenia dokonała oceny i wyboru operacji w ramach Naboru nr 1/2018 oraz nr 2/2018. Wspólny projekt Gminy Czerwieńsk na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych (m.in. w Nietkowie) został zakwalifikowany do realizacji. Gmina Czerwieńsk otrzymała dofinansowanie w wysokości 111.948,- złotych. Szczegółowa lista wybranych zadań zamieszczona jest pod linkiem. Trwało to długo, ale teraz następuje już etap realizacji. Oczywiście, najpierw musi być ogłoszony przetarg na dostawę i montaż wyposażenia placu zabaw, ale po jego rozstrzygnięciu posadowienie elementów do zabawy pójdzie już bardzo szybko.
Z niecierpliwością czekamy na dzień oddania placu zabaw do użytkowania. Mamy nadzieję, że będzie to kolejna dobra inwestycja w naszej miejscowości.

03.08.2018r.

Bezmyślność, żenada, głupota i wstyd...

Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail: stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fb:   nietkow.pl
Sołtys Nietkowa:    +48 509 412 393
Wróć do spisu treści