Równać Szanse - www.nietkow.pl

POLUB NOWY
fanpage Nietków.pl
Przejdź do treści
RÓWNAĆ SZANSE 2017 - projekt "Co nam w duszy gra..."

30.11.2018r.
"Nad dachami Paryża" - finał programu Równać Szanse

27.11.2018r.
Spektakl finałowy projektu "Co nam w duszy gra..."
Młodzież uczestnicząca w ogólnopolskim programie Równać Szanse '2017 realizuje swoje zadania zgodnie z przyjętym harmonogramem. Młodzi ludzie mierzą się ze swoimi zadaniami i pojawiającymi się trudnościami. Realizacja projektu powoli dobiega już końca. Ostatnim jego elementem jest spektakl, którego przygotowanie trwa już od dłuższego czasu.
29 listopada, o 17:30 zapraszamy do Wiejskiego Domu Kultury w Nietkowie właśnie na ten spektakl grupy młodzieżowej zrealizowany w ramach projektu "Co nam w duszy gra...". To podsumowanie 1,5-rocznego projektu i prowadzonych zajęć z jego uczestnikami. Po spektaklu będzie czas na "popołudniową herbatkę" i słodki poczęstunek.
Projekt okazał się dużym wyzwaniem. Było sporo pracy przy realizacji harmonogramu - wyjazdy do teatru na zajęcia warsztatowe z aktorami, przygotowania do kiermaszu wielkanocnego, zajęcia kulinarne, ścieżka historyczna i spektakl finałowy. Kolejne etapy projektu zostały zrealizowane i z dumą można patrzeć na to, co zostało zrobione.

20.06.2018r.

Edukacyjna ścieżka historyczna Nietkowa

09.06.2018r.

Wyjazd integracyjny do Darłowa i wizyta w Technikum Morskim

03.04.2018r.

Kącik młodzieżowy projektu "Co nam w duszy gra..."

20.03.2018r.

Uczestnicy projektu dbają o tradycje i zwyczaje świąteczne

15.03.2018r.

Świąteczny kiermasz w szkole
Tyle pięknego rękodzieła dawno nie oglądano w naszej  szkole. Już od dłuższego czasu trwały prace nad świątecznymi ozdobami.  Wiele godzin ciężkiej pracy włożyła w to grupa młodzieży uczestniczącej w  realizacji projektu „Co nam w duszy gra…” w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym  programu Równać Szanse. Zapraszamy na wielkanocny kiermasz stroików, palm i  innych świątecznych różnorodności, które z pewnością wniosą wiele wiosennej  świeżości i świątecznego klimatu do naszych domów. Kiermasz zorganizowany  został w szkole podstawowej w Nietkowie. Podczas wizyty w naszej placówce oświatowej  zapraszamy do podziwiania tych pięknych ozdób i robienia korzystnych zakupów. To prawdziwa okazja na zdobycie oryginalnych  ozdób świątecznych.

15.02.2018r.

Równać Szanse w Nietkowie na półmetku

Grupa młodzieży uczestnicząca w ogólnopolskim programie Równać Szanse '2017 realizuje swoje zadania zgodnie z przyjętym harmonogramem. W nawiązaniu do nazwy projektu [„Co nam w duszy gra…”] młodzi ludzie mierzą się ze swoimi zadaniami i pojawiającymi się trudnościami.
Po stworzeniu „kącika młodzieżowego” w Wiejskim Domu Kultury wolno kończone jest zadanie przygotowania ścieżki dydaktyczno-historycznej. Zebrane materiały, wywiady i zdjęcia z przeszłości Nietkowa to już obszerna dokumentacja i sporo wiedzy, która posłuży do opracowania tablic informacyjnych. Za kilka miesięcy pojawią się one w naszej miejscowości. Podsumowując pierwszą połowę realizacji projektu należy stwierdzić, że okazał się on dużym wyzwaniem. Było sporo pracy przy realizacji harmonogramu - wyjazdy do teatru na zajęcia warsztatowe z aktorem, przygotowania do kiermaszu wielkanocnego, zajęcia kulinarne oraz przygotowujące finałowy spektakl teatralny. Na realizację tych ciekawych zadań młodzież musiała poświęcić dużo swojego wolnego czasu, nie zapominając oczywiście o... nauce. Powoli jednak udaje się przechodzić kolejne etapy realizacji projektu i z dumą można patrzeć na to, co już zostało zrobione.

08.11.2017r.

Grupa projektowa na warsztatach teatralnych

27.10.2017r.

Pierwsze namacalne efekty programu Równać Szanse widać już w WDK

10.10.2017r.

Miejsce spotkań młodzieży w WDK zyskało nowe wyposażenie

01.10.2017r.

Wycieczka rowerowa uczestników projektu do Parku Mużakowskiego

27.09.2017r.

Rozkręca się ralizacja projektu "Co mam w duszy gra..."

11.09.2017r.

Program Równać Szanse w Nietkowie
7 września grupę młodzieży - uczestników projektu "Co  nam w duszy gra..." - odwiedził p. Artur Łęga (główny koordynator  programu Równać Szanse). Przyjechał do nas specjalnie z Warszawy, żeby  osobiście ocenić rozpoczęcie realizacji naszego projektu. Spotkał się z  naszą grupą projektową podczas zajęć w WDK, sprawdził realizację  harmonogramu realizacji przedsięwzięć, znalazł również czas na  przekazanie swoich uwag i rozmowę z koodynatorem oraz osobami  wspomagającymi realizację zadań opisanych w projekcie. Dobrze ocenił  rozpoczęcie działań i przekazał wiele cennych rad. Projekt ten wymaga i  bazuje na aktywności młodzieży - tylko w ten sposób nabędą oni nowych  kompetencji i umiejętności. Cotygodniowe spotkania będą realizowane  przez 15 miesięcy i obejmują wiele ciekawych zagadnień. Będą wyjazdy  integracyjne, wycieczki, a nawet zajęcia z historii Nietkowa i  przygotowanie tablic ścieżki historycznej. Efekty projektu będzie można  zauważyć w Nietkowie już w przyszłym roku. Trzymamy kciuki za młodzież i  życzymy im wytrwałości w działaniu.

16.06.2017r.

Ogólnopolski program Równać Szanse

Z przyjemnością przekazujemy informację, że projekt Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa pod nazwą "Co nam w duszy gra..." przeszedł pozytywną ocenę formalną i ocenę merytoryczną. Tym samym nasze stowarzyszenie jako jedyne z województwa lubuskiego otrzymało dofinansowanie w ogólnopolskim programie Równać Szanse. Istotą tego programu są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel, ucząc się po drodze, jak radzić sobie z zupełnie nową rolą i jak wykorzystywać nowe kontakty. Umiejętności zdobyte w trakcie realizacji naszego projektu przydadzą się na całe życie - niezależnie od tego, co uczestnicy będą robić i z kim będą w przyszłości planować wspólne działania.

To zysk w czystej postaci. Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma przecież takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie. Projekt Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa wypełnia pewną lukę i skierowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat - zarówno z naszej szkoły podstawowej, jak i z gimnazjum. Rozpoczął się już nabór do grupy projektowej, a cykl bardzo ciekawych przedsięwzięć trwać będzie od sierpnia 2017 roku do października 2018 roku. To sporo czasu, ale z pewnością warto będzie uczestniczyć w tym projekcie.


Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail:             stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fanpage FB:      Nietków.pl
Telefon do Sołtys Nietkowa: +48 509 412 393
Wróć do spisu treści