Ludowy Klub Sportowy ODRA Nietków
 Sezon piłkarski 2022 - 2023

20.11.2022r.
Trenerskie podsumowanie rundy jesiennej ODRY Nietków
Trener Wojciech Skarżyński: "Za nami długa i wyczerpująca runda. Tak naprawdę cały rok 2022 był dla Klubu niezwykle udany, ale i wymagający, nie tylko w aspekcie sportowym. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że wykonaliśmy ogrom pracy, który dał nam pozytywny wynik na koniec rundy. Korzystając z okazji chciałbym szczerze pogratulować swoim zawodnikom postawy, szczególnie biorąc pod uwagę różnego rodzaju problemy, które ,,napotykaliśmy" w trakcie trwającego sezonu. Co do samej rundy jesiennej pierwszego zespołu, wynik 39 punktów uważam za bardzo dobry. Widać, że w każdej rundzie zespól notuje znaczny progres  (poprzednie 28 pkt. oraz 35 pkt.) Osiągnięty wynik pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Strata 3 pkt do lidera powoduje, że runda wiosenna zapowiada się niezwykle interesująco oraz motywuje nas do tego aby czynić dalsze postępy."
Asystent Remigiusz Chyła: "Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym projekcie, jakim jest ODRA Nietków. Mnie jako osobę obserwującą dużo rzeczy z boku cieszy to, że umiejętnie wprowadzamy młodzież - widać że chłopaki się rozwijają, robią postępy i co nas cieszy stanowią o sile zespołu. Było dużo takich meczy gdzie dawali impuls drużynie...zależało mi też bardzo na tym, aby ODRA Nietków była szanowana jako klub i teraz jadąc na mecz na pewno to widać, że zespoły podchodzą do nas z szacunkiem i doceniają pracę jaka jest wykonywana w Nietkowie.
Trzeba też nadmienić, że są grupy młodzieżowe i grupa bramkarzy - czyli to też pokazuje, że klub stawia na rozwój. Mam nadzieję, że za parę lat będzie widać owoce tej pracy w postaci zawodnika, który przebije się do pierwszego zespołu....Na koniec chciałbym podziękować drużynie za walkę, determinację i ciężką pracę jaką wykonali, żeby być w miejscu, w którym teraz są. Przed nami zasłużony odpoczynek - bo od stycznia zaczynamy pracę." Kibice i sympatycy dziękują za emocje, zaangażowanie i walkę na boisku. Życzymy powodzenia na wiosnę.

07.11.2022r.

ODRA Nietków pokonana na własnym stadionie
ODRA Nietków w sobotę straciła pierwsze w tym sezonie punkty na własnym boisku. W meczu na szczycie piłkarskiej IV ligi - po emocjonującym i zaciętym meczu - przegrała z Polonią Słubice 1:3.
To był najciekawiej zapowiadający się pojedynek weekendu w IV lidze. ODRA to wicelider tabeli i zarazem drugi najskuteczniejszy zespół ligi lubuskiej. Z kolei Polonia Słubice zajmowała czwarte miejsce i przy okazji mogła pochwalić się tym, że traci najmniej bramek. Rozegrany w sobotę (5 listopada) mecz na szczycie naprawdę mógł się podobać. Goście ze Słubic postanowili od początku przejąć inicjatywę i prowadzić grę na własnych warunkach. Na dzień dobry Oliwier Begier z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. W 27 minucie było już 1:0 dla przyjezdnych. Po dotknięciu piłki ręką przez Sławomira Danyłę sędzia podyktował rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Begier. Role się odwróciły i to ODRA musiała konstruować atak pozycyjny. A rywale tylko czyhali na kontrę. I doczekali się w 44 minucie, kiedy w polu karnym ODRY świetnie znalazł się Rafał Gronostaj, podwyższając na 2:0.
Po przerwie ODRA solidnie przycisnęła, stwarzając coraz większe zagrożenie dla Polonii. Efektem był gol kontaktowy, zdobyty przez Fabiana Tomaszewskiego po akcji i podaniu Dominika Skrzyńskiego. W tym momencie piłkarze Polonii zostali lekko przyciśnięci, ale absolutnie nie poddali się. Po krótkim szoku szybko odpowiedzieli szarżą Gronostaja, który pięknie wyłożył piłkę, a Daniel Stadie ustalił wynik spotkania na 1:3.
Przegrana w meczu na szczycie, w dodatku przed własną publicznością, boli podwójnie. Trzeba wyciągnąć wnioski i grać swoje. Do końca sezonu jeszcze dwa mecze - trzymamy kciuki.

31.10.2022r.

Sponsorzy wspierają działalność LKS ODRA Nietków
Sponsoring w sporcie polega przede wszystkim na wspieraniu przez firmy, przedsiębiorców czy też osoby fizyczne klubów sportowych lub różnego rodzaju przedsięwzięć sportowych w celu stworzenia budzącego zaufanie wizerunku własnego oraz pozyskania sympatii opinii publicznej. Sponsoring to jedna z najszybciej rozwijających się form promocji. Traktowany obecnie jako element mieszanki marketingowej o równorzędnej pozycji z reklamą. Sponsoring to świetna forma promocji, doskonale wpływa na wizerunek firmy i współtworzy relacje z klientami-sympatykami konkretnych klubów sportowych. Działania sponsoringowe pozwalają pokazać biznes w innej roli niż bywa postrzegany na co dzień. Konsumentów interesują nie tylko oferowane produkty i usługi, ale też wartości, które firma reprezentuje.
Już jakiś czas temu doszło do spotkania wiodących sponsorów LKS ODRA Nietków, aby omówić plany do zrealizowania w najbliższym czasie. Jak informuje Zarząd ODRY najbliższym celem jest organizacja obozu sportowego, tym razem dla trzech drużyn: dwóch seniorskich oraz trampkarzy, których prowadzi trener Bogdan Rubacha. Niezmiennie od kilku ładnych lat klub stawia na swój długofalowy rozwój - owoce tej ciężkiej pracy już zaczynają powoli być widoczne. Niedługo Zarząd ODRY poinformuje o kolejnych planach swoich działaczy.

24.10.2022r.

W sobotę ODRA Nietków pokonała LECHIĘ II Zielona Góra 4:2

03.10.2022r.

ODRA Nietków pozostaje liderem piłkarskiej IV ligi
W sobotę na własnym boisku ODRA wygrała z Promieniem Żary 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dominik Skrzyński w 2 minucie doliczonego czasu gry. Rozegrany w sobotę mecz miał jednego, i to zdecydowanego, faworyta. Nasza ODRA to nie tylko lider IV ligi, ale też zespół, który w poprzednich ośmiu spotkaniach odniósł osiem zwycięstw! Z kolei Promień Żary niespodziewanie plasuje się w dolnej części tabeli, a ponadto ma poważne kłopoty z kontuzjami zawodników z formacji ofensywnej.
Mecz nie układał się po myśli zawodników ODRY i w Nietkowie bardzo długo pachniało sporą niespodzianką. Obie drużyny nie potrafiły zdobyć gola. W pierwszej połowie najbliższy szczęścia był Krystian Seredyński z ODRY, ale po jego strzale i rykoszecie świetną interwencją popisał się bramkarz Promienia. Po przerwie mieliśmy kolejne okazje, a najdogodniejszych nie wykorzystali: Fabian Tomaszewski i Łukasz Kaczorowski. Wreszcie w 90+2 minucie sędzia podyktował rzut wolny z prawej strony boiska. Dośrodkował Roman Kopacz, tuż przed polem bramkowym do piłki wyskoczyli: Madeja i Tomaszewski. Madeja piąstkował, lecz piłka spadła pod nogi dobrze ustawionego Dominika Skrzyńskiego, który nie uderzył czysto, ale za to w światło bramki. Ku radości naszych zawodników i rozpaczy przyjezdnych piłka wpadła do siatki. Można by tylko dodać: potem już tylko gwizdek kończący mecz i kurtyna!
ODRA Nietków wygrała dziewiąty mecz z rzędu. Po zwycięstwie w takich okolicznościach radość zawodników i kibiców była ogromna. Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa naszej drużyny.

19.09.2022r.

ODRA wygrywa z Ilanką Rzepin i wskakuje na fotel lidera IV ligi

ODRA Nietków w sobotę na własnym boisku pokonała Ilankę Rzepin 4:2 w meczu piłkarskiej IV ligi. W naszym zespole dwie asysty zaliczył Fabian Tomaszewski, w drużynie gości - Marcin Graczyk. ODRA, wykorzystując kolejne potknięcie imienniczki z Bytomia Odrzańskiego, awansowała na pozycję lidera. Przed sobotnim (17 września) pojedynkiem ODRA Nietków była w “wielkiej trójce”, która po siedmiu kolejkach miała 18 punktów i nadawała ton rozgrywkom. Z kolei Ilanka Rzepin z sześcioma punktami na koncie plasowała się w dolnych rejonach tabeli, więc na korzystny wynik teoretycznie liczyć nie powinna.
Tymczasem po rozpoczęciu meczu to goście pierwsi objęli prowadzenie, a stało się to już w 8 minucie. Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Graczyk, w polu karnym głowę dołożył Brazylijczyk Eliel Ferreira Araujo i Karol Kubasiewicz musiał wyciągać piłkę z siatki. ODRA wyrównała w 42 minucie. Fabian Tomaszewski wyłożył piłkę tuż przed pole karne, a Szymon Szczerba bardzo ładnym technicznym strzałem pokonał Adama Dziemidowicza. Po przerwie padły aż cztery bramki. W 61 minucie piłkarze ODRY wyszli na prowadzenie. Tomaszewski popisał się szybkim dryblingiem na lewym skrzydle, posłał piłkę wzdłuż linii końcowej, a Dawid Leoszko zamknął akcję. Cztery minuty później ODRA podwyższyła na 3:1. Tym razem efekt przyniósł wysoki pressing, piłka trafiła do Patryka Trzmiela, który umiejętnie przelobował Dziemidowicza. Przyjezdni jednak wcale nie mieli zamiaru się poddać i w 84 minucie zdobyli gola kontaktowego. ODRA odpowiedziała błyskawicznie, bo po trzech minutach. Michał Lewaszow pokazał się na lewym skrzydle, dograł do Igora Szymczaka, który ustalił wynik spotkania na 4:2. Kolejne zwycięstwo ODRY Nietków i awans na pozycję lidera lubuskiej IV ligi. Życzymy zwycięstw w kolejnych spotkaniach.

12.09.2022r.

Coraz ciekawiej robi się w czołówce lubuskiej IV ligi

Do największej niespodzianki ostatniej kolejki rozgrywek doszło w Bytomiu Odrzańskim, gdzie miejscowa Odra sensacyjnie uległa Dębowi Sława-Przybyszów, który tydzień wcześniej pokonał również niepokonaną Pogoń Świebodzin. Dąb zwyciężył 4:3, a Odra po raz pierwszy w tym sezonie zaznała goryczy porażki. Z potknięcia Odry z Bytomia Odrzańskiego skorzystała m.in. Pogoń Świebodzin, która pokonała u siebie Promień Żary 2:0. Gospodarze objęli prowadzenie już w dziewiątej minucie, lecz piłkarze z Żar nie zdołali odpowiedzieć na to trafienie, a miejscowi dobili ich w drugiej połowie. W 75 minucie było już 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Pogoń ponownie zrównała się punktami z liderem z Bytomia Odrzańskiego. Takim samym dorobkiem 18 punktów legitymuje się także trzecia w tabeli ODRA Nietków, która na wyjeździe, po atrakcyjnym dla kibiców meczu, pokonała Meprozet Stare Kurowo 6:3. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Leoszko - 3, Kaczorowski - 2, Mućka - 1. Drużyna ODRY Nietków spisuje się bardzo dobrze w rozgrywkach i zgłasza aspiracje do pozycji lidera.
W czołówce lubuskiej IV ligi robi się coraz ciekawiej, a to gwarantuje rywalizację na najwyższym poziomie. Trzymamy kciuki za dobrą postawę i kolejne zwycięstwa ODRY Nietków. Zachęcamy sympatyków drużyny do osobistego kibicowania podczas meczy w Nietkowie.

03.09.2022r.

Takie mecze chce się oglądać. ODRA Nietków pokonała CELULOZĘ Kostrzyn 7:0

30.08.2022r.
Pierwsze wyniki meczów nowego sezonu rozgrywek IV ligi

30.07.2022r.
Przygotowania ODRY Nietków do kolejnego sezonu rozgrywek IV ligi

Ludowy Klub Sportowy ODRA Nietków - to klub piłkarski występujący od 2020 roku w rozgrywkach IV ligi.

Powstanie klubu datuje się na rok 1947. W latach 70-tych klub składał się nawet z kilku sekcji: motorowej, siatkarskiej, piłkarskiej, biegów przełajowych i tenisa stołowego. Obecnie działalność klubu ukierunkowana jest na piłkę nożną. Klub prowadzi aktualnie następujące drużyny piłkarskie: seniorów, juniorów (od sezonu 2022/2023 drużyna ODRY II  rywalizująca w rozgrywkach klasy B), trampkarzy, orlików i żaków.

Klubem zarządza Zarząd z prezesem Andrzejem Kuczakiem na czele. Aktualny skład Zarządu LKS ODRA Nietków: