listopad 2021 - www.nietkow.pl

POLUB NOWY
fanpage Nietków.pl
Przejdź do treści

LISTOPAD 2021

30.11.2021r.
Andrzejkowy wystrój Domu Kultury

27.11.2021r.
Postępują prace przy ogrodzeniu frontowym WDK

25.11.2021r.
Uroczyste obchody Złotych Godów w Gminie Czerwieńsk
W dniach 19 i 22 listopada 2021 roku, podczas ceremonii obchodów Złotych Godów mieszkańców Gminy Czerwieńsk, miało miejsce uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal ten jest polskim, cywilnym odznaczeniem państwowym, który nadany został parom małżeńskim z Gminy Czerwieńsk przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Podczas ceremonii medalami zostały odznaczone pary, które w 1970 i 1971 roku zawarły związek małżeński. Wśród wyróżnionych par nie zabrakło małżeństw z Nietkowa. Uroczystego aktu dekoracji medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dokonał Burmistrz Czerwieńska Piotr Iwanus z Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Barbarą Kowalczyk oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czerwieńsku Krzysztofem Smorągiem. Jubilatom wręczono odznaczenia państwowe, pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz słodkie upominki. W imieniu władz samorządowych Burmistrz życzył jubilatom długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w niegasnącej miłości otoczenia bliskich, w pomyślności, szczęściu oraz radości wspólnego życia. Przekazał też słowa uznania pod adresem odznaczonych par, podziękowania za godne i długie życie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodych pokoleń.

23.11.2021r.
Zakończenie rozgrywek piłkarskich rundy jesiennej i podsumowanie
Trzeba przyznać, że sporą dawkę emocji dostarczyli kibicom nasi piłkarze w ostatnim meczu rundy jesiennej IV Ligi lubuskiej. ODRĘ Nietków podejmowała na wyjeździe KORONA Kożuchów. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla ODRY. W 13. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a w 35. minucie drugi raz trafili do bramki ODRY. Na szczęście gola kontaktowego udało się strzelić jeszcze przed przerwą. Rzut karny skutecznie wykonał Romek Kopacz. W drugiej połowie nasza drużyna zdecydowanie dominowała na boisku, zamykając piłkarzy KORONY na własnej połowie. Taka gra przyniosła dobre efekty - w 78 minucie padło wyrównanie na 2:2, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zwycięstwo przypieczętował kapitan Łukasz Kaczorowski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla ODRY i kolejne trzy punkty zostały dopisane do dorobku drużyny w rozgrywkach IV ligi.
Rundę jesienną ODRA Nietków kończy na szóstym miejscu w tabeli rozgrywek, z dorobkiem 28 punktów (7 zwycięstw, 7 remisów, 3 porażki). W tej części tabeli jest bardzo gęsto. Dwie inne drużyny zebrały identyczną liczbę punktów, a miejsce 9. od miejsca 3. dzielą jedynie trzy punkty. Wiosną emocji piłkarskich w IV lidze z pewnością nie zabraknie. Można stwierdzić, że jest to dobra zaliczka ODRY Nietków przed rundą wiosenną, która rozpocznie się 12 marca 2022 roku. Będziemy trzymać kciuki i dopingować naszą drużynę.

20.11.2021r.
Wyraźna poprawa nawierzchni ul. Żwirowej i warunków przejazdu pod wiaduktem

17.11.2021r.
Pomóżmy przedszkolakom zbierać elektrośmieci
Nasze przedszkole niepubliczne przystąpiło do projektu pod nazwą "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Celem tej akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. Edukacja proekologiczna od najmłodszych lat to bardzo ważna sprawa, a wyrabianie właściwych nawyków u dzieci zasługuje na słowa pochwały.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny przedszkole ma szansę otrzymać bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci. Do akcji mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej placówki. Akcja ma hasło pomocnicze: "Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!".
Ten projekt trwa do 22. listopada 2021 roku - zostało więc jeszcze kilka dni. Sprawdźmy zakamarki domowe i pomóżmy dzieciom w tej akcji.

15.11.2021r.
W ostatnim meczu rundy jesiennej na własnym boisku ODRA przegrała z POGONIĄ Świebodzin 1:5

13.11.2021r.
Zimowe utrzymanie dróg w Nietkowie
Powoli zbliża się okres zimowy. Warto przypomnieć podstawowe informacje dotyczące zimowego utrzymania dróg gminnych i drogi powiatowej w Nietkowie (od kościoła w kierunku Lasek). Zadanie to w sezonie 2021/2022 będzie realizować spółka POMAK, która podpisała już stosowną umowę z Gminą Czerwieńsk. Drogę wojewódzką nr 279 utrzymuje Rejon Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.
Wszystkie drogi gminne i powiatowe w granicach Gminy Czerwieńsk utrzymywane będą w V standardzie zimowego utrzymania dróg. To oznacza, że "jezdnia będzie odśnieżona, w miejscach zasp odśnieżony będzie conajmniej jeden pas ruchu z wykonaniem mijanek, jezdnia będzie posypana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu." Ponadto przewiduje się dopuszczalne odstępstwa od stanu nawierzchni opisanego standardu z określeniem czasu w jakim skutki danego zjawiska atmosferycznego powinny być usunięte. I tak: PO USTANIU OPADÓW - śnieg luźny ma być usunięty do 16 godzin; śnieg zajeżdżony może występować; zaspy powinny być usunięte do 24 godzin.
Wszelkie uwagi, zdarzenia kryzysowe i interwencje należy kierować do wykonawcy pod numer telefonu 68 327-85-62, a poza godzinami pracy interwencje można zgłaszać pod numerem telefonu 781-802-605 (telefon alarmowy - czynny 24h/7dni w tygodniu). Uwagi i interwencje, zwłaszcza dotyczące utrzymania chodników wzdłuż działek gminnych i przystanków autobusowych można też zgłaszać do Urzędu Gminy i Miasta w Czerwieńsku - telefon nr 68 327-85-65. Ponadto, przy braku połączenia na powyższe numery, swoje uwagi można też zgłosić poprzez aplikację e-usterka (dostępna jest na stronie internetowej urzędu gminy), a także poprzez kontakt mailowy na adres urzędu gminy: drogi@czerwiensk.pl. Życzymy mieszkańcom łagodnej zimy i jak najmniej powodów do podejmowania interwencji.

11.11.2021r.
Gminne uroczystości Święta Niepodległości

09.11.2021r.
W najbliższych dniach będzie zrobiona nowa nawierzchnia ulicy Żwirowej

06.11.2021r.
Ruszyły prace modernizacyjne przy ogrodzeniu frontowym Domu Kultury
Z niezanych nam przyczyn bardzo wydłużyła się realizacja jednego z najważniejszych zadań ujętych w funduszu sołeckim Nietkowa na rok 2021. Tym zadaniem jest modernizacja ogrodzenia Domu Kultury. Pierwotnie zadanie obejmowało też aranżację terenu przed wejściem do WDK, ale jesienią było już wiadomo, że nie wystarczy na to środków i na zebraniu mieszkańców zmieniono zakres prac. Gdyby zlecono wykonanie zadania w maju, lub czerwcu, to dawno cieszylibyśmy się nowym ogrodzeniem. Jednak pomimo, że od marca tego roku p. Sołtys prowadziła rozpoznanie rynku, rozmawiała z wykonawcami, a następnie przekazała oferty do urzędu gminy, zadanie "zawisło" gdzieś w realizacji. Ogrodzenie miało być wykonane przed dożynkami, ale wszyscy widzieliśmy, że "nie udało się" w tym terminie. Teraz mamy listopad i wielką nadzieję, że to "podejście do tematu" zakończy się sukcesem. Zdemontowano już elementy starego ogrodzenia i przygotowuje się front robót modernizacyjnych. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy się cieszyć z nowego ogrodzenia frontowego Domu Kultury.

03.11.2021r.
Dziękujemy strażakom za szybką i skuteczną akcję

01.11.2021r.
Ujęcia z drona cmentarza w Nietkowie oraz w Czerwieńsku

Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail:             stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fanpage FB:      Nietków.pl
Telefon do Sołtys Nietkowa: +48 509 412 393
Wróć do spisu treści