WDK w Nietkowie - www.nietkow.pl

POLUB NOWY
fanpage Nietków.pl
Przejdź do treści
Wiejski Dom Kultury w Nietkowie
Wiejski Dom Kultury w Nietkowie jest placówką kulturalną prowadzoną przez Gminę Czerwieńsk.
Za ofertę zajęć odpowiada Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Czerwieńsku, a obiektem zarządza Sołectwo Nietków.

WDK jest otwarty we wtorki, środy i piątki, od godziny 16:00 do godziny 20:00.

W obiekcie znajduje się również Biblioteka Publiczna, która jest czynna we wtorki, środy i piątki od 15:00 do 19:00.
W zakładce internetowej WDK zamieszczane są informacje o organizowanych przez WDK imprezach
i wydarzeniach kulturalnych, a także informacje o działających w strukturach WDK sekcjach artystycznych.
Zachęcamy do aktywnego udziału w zajęciach organizowanych przez WDK.

Dom Kultury w Nietkowie ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW !!!

03.11.2023r.
Uroczyste obchody Dnia Seniora w Nietkowie       - więcej zdjęć w galerii

23.10.2023r.
"Z uśmiechem przez ocean" - program animacyjny w WDK Nietków       - więcej zdjęć w galerii
Załoga na pokład! – padła komenda wydana przez Piratkę Błyskawicę. Z piosenką na ustach główna bohaterka zaprosiła dzieci przybyłe do WDK na rejs okrętem, który podczas przedstawienia zawijał do różnych ciekawych miejsc, wysp i portów. Podczas rejsu zdarzały się nawet chwile dramatyczne, ale nieoczekiwana dziura w statku umożliwiła kontynuację przygody na dnie oceanu. Dzieci wyraźnie polubiły Piratkę Błyskawicę i chętnie uczestniczyły w niezliczonej liczbie zabaw i konkurencji zręcznościowych.
Program tego wydarzenia oparty był o muzykę (brawa dla realizatora dźwięku!), taniec (również marynarski) i szeroko rozwiniętą wyobraźnię ruchowo-sceniczną. Pod wodzą Piratki Błyskawicy dzieci zdobywały medale (tylko złoto i srebro!) na Wyspie Morskich Igrzysk, nie marzły na Biegunie Polarnym, odkrywały głębię oceanu tańcząc do rytmu grających muszli i - przede wszystkim - interesująco spędziły popołudnie.
Po przedstawieniu dzieci skorzystały ze smacznego poczęstunku. Nie zabrakło też waty cukrowej dla każdego. Rada sołecka dopilnowała, aby wszystko było dopięte „na ostatni guzik”. W imieniu rodziców oraz wszystkich zadowolonych dzieci dziękujemy i informujemy, że przedsięwzięcie to zostało sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego Nietkowa na bieżący rok.

14.07.2023r.

Akcja LATO i zajęcia dla młodzieży w WDK Nietków


20.04.2023r.

Rada Sołecka i Stowarzyszenie Mieszkańców Nietkowa remontują pomieszczenia w WDK


20.02.2023r.

Zabawa Karnawałowa - wystrój Domu Kultury


08.02.2023r.

Dzieci i młodzież szkolna uczestniczy w ciekawych zajęciach podczas ferii zimowych


29.11.2022r.

Sołectwo kontynuuje remont ogrodzenia Domu Kultury


23.11.2022r.

Uroczystości Dnia Seniora w WDK Nietków       - fotorelacja dostępna w galerii zdjęć


04.11.2022r.

Teatr Idy Ochockiej gościł w murach WDK Nietków      - więcej zdjęć w galerii


05.07.2022r.
"Bajkowe Lato" - akcja wakacyjna Domu Kultury        -  więcej zdjęć w galerii

06.12.2021r.
Warsztaty makramowe w naszym Domu Kultury

27.11.2021r.
Andrzejkowy wystrój Domu Kultury

23.10.2021r.
Efekty zajęć florystycznych z uczestnikami projektu "Lepsze jutro II"

09.10.2021r.
Uroczystości z okazji Dnia Seniora w WDK Nietków          - więcej zdjęć w galerii

20.08.2021r.
AKCJA LATO w naszym Domu Kultury - cz.2

17.08.2021r.
AKCJA LATO w naszym Domu Kultury - cz.1

16.07.2021r.
Wakacyjne zajęcia z robotyki

09.07.2021r.
Ciekawe zajęcia dla młodzieży w naszym Domu Kultury

29.05.2021r.
Dom Kultury kolejny raz wznawia działalność
Po dłuższej przerwie, od 1 czerwca, wznawia działalność Dom Kultury w Nietkowie, który jest placówką kulturalną prowadzoną przez Gminę Czerwieńsk. Dom Kultury ma nowego opiekuna. Za prowadzenie zajęć i działalność placówki odpowiada teraz pani Małgorzata Wojtczak. Zgodnie z ustaleniami za ofertę zajęć odpowiada Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Czerwieńsku, a obiektem zarządza Sołectwo Nietków.
Nasz Dom Kultury jest otwarty we wtorki, środy i piątki od godziny 16:00 do godziny 20:00. Bogata oferta zachęca do uczestnictwa w zajęciach - w WDK planowane jest prowadzenie zajęć z robotyki, zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, zajęcia taneczne dla dorosłych, będą też zajęcia plastyczne, komputerowe oraz ciekawe zajęcia świetlicowe. Ponadto będą prowadzone próby lokalnych zespołów śpiewaczych. W Domu Kultury działa też Punkt Aktywizacji Społeczno-Zawodowej. Będzie można tu miło i pożytecznie spędzić czas.
W obiekcie znajduje się także Biblioteka Publiczna, która jest czynna we wtorki, środy i piątki od 15:00 do 19:00. W zakładce internetowej Domu Kultury zamieszczamy aktualne informacje o organizowanych przez WDK imprezach i wydarzeniach kulturalnych, a także informacje o działających w strukturach WDK sekcjach artystycznych. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego udziału w organizowanych zajęciach.

08.02.2021r.
Remont podłogi w Domu Kultury zakończony

14.01.2021r.
Wykorzystując przerwę pandemiczną rada sołecka wymienia panele w dużej sali WDK

08.10.2020r.
Dom Kultury w Nietkowie już otwarty dla mieszkańców
Po dłuższej przerwie, od października, wznowił działalność Wiejski Dom Kultury w Nietkowie, który jest placówką kulturalną prowadzoną przez Gminę Czerwieńsk. Placówka ma nowego opiekuna, którym wybrana została pani Małgorzata Wojtczak. Zgodnie z ustaleniami za ofertę zajęć odpowiada Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Czerwieńsku, a obiektem zarządza Sołectwo Nietków.
Nasz Dom Kultury jest otwarty we wtorki, środy i piątki od godziny 16:00 do godziny 20:00. Bogata oferta zachęca do uczestnictwa w zajęciach - w WDK prowadzone będą zajęcia z robotyki, zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, zajęcia taneczne dla dorosłych, będą też zajęcia plastyczne, komputerowe oraz ciekawe zajęcia świetlicowe. Ponadto są prowadzone próby lokalnych zespołów śpiewaczych. W Domu Kultury działa też Punkt Aktywizacji Społeczno-Zawodowej. Można tu miło i pożytecznie spędzić czas.
W obiekcie znajduje się także Biblioteka Publiczna, która jest czynna we wtorki, środy i piątki od 15:00 do 19:00. W zakładce internetowej Domu Kultury zamieszczamy aktualne informacje o organizowanych przez WDK imprezach i wydarzeniach kulturalnych, a także informacje o działających w strukturach WDK sekcjach artystycznych. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego udziału w organizowanych zajęciach.

30.09.2020r.

Po dłuższej przerwie wznowi działalność WDK - pierwsze zajęcia z robotyki

17.06.2020r.
20-lecie działalności artystycznej zespołu MALINKI
Tak, to już 20 lat! W czerwcu pochodzący z Nietkowa zespół Dziewczynki jak Malinki i Rodzynki (dla przyjaciół MALINKI) obchodzi jubileusz 20-lecia działalności estradowej. Od początku swego istnienia MALINKI dały się poznać w powiecie i w województwie lubuskim, jako zespół znakomicie bawiący publiczność swoimi energetycznymi wykonaniami piosenek. MALINKI śpiewają głównie piosenki ludowe i biesiadne. Posiadają też w repertuarze piosenki z własnym tekstem i muzyką. Zespół prowadzi aktywną działalność estradową - bierze udział w różnych konkursach, festiwalach i przeglądach zespołów ludowych w województwie lubuskim i zachodniopomorskim, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia (np. na XV. Artystycznych Spotkaniach Seniorów w Międzyzdrojach MALINKI otrzymały specjalne wyróżnienie jury). Od początku działalności kierownikiem muzycznym zespołu i aranżerem wykonywanych przez zespół utworów jest Piotr Paderewski.
Jako muzyczni ambasadorzy Gminy Czerwieńsk MALINKI są zapraszane na liczne koncerty, festiwale i imprezy okolicznościowe. Popularność zespołu wykracza daleko poza granice naszej gminy. Gratulujemy pięknego jubileuszu działalności artystycznej, życzymy kolejnych sukcesów scenicznych i czekamy na koncerty w bieżącym sezonie. Historię działalności zespołu dokumentujemy od 10 lat na stronie internetowej Nietkowa - zakładka http://www.nietkow.pl/malinki.html.

30.05.2020r.
Punkt Aktywizacji Społeczno-Zawodowej od 1 czerwca wznawia działalność

13.09.2019r.
Winobraniowe występy zespołów z Nietkowa
Co roku Winobranie ma świetną oprawę muzyczną. Tygodniowa impreza w Zielonej Górze obfituje również w występy loalnych zespołów. Od lat na scenie można też zobaczyć zespoły wokalno-instrumentalne z Nietkowa. W tym roku prezentowały się Nietkowianki, Rezonans i Sukces. Występy naszych zespołów były przyjęte przez widownię bardzo ciepło i życzliwie - to była dobra promocja Nietkowa. Zespoły zaprezentowały się w repertuarze ludowo-biesiadnym. Wybór okazał się trafny, ponieważ publiczność nagrodziła występy gromkimi brawami oraz osobistymi podziękowaniami. Winobranie można więc uznać za udane.
Ponadto zespoły Rezonans i Sukces zostały zaproszone na występ w sobotę, 14 września o godzinie 11:30 - scena przy FOCUS MALL. Raz jeszcze będzie można posłuchać skocznych utworów w wykonaniu naszej uzdolnionej młodzieży. Zapraszamy mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu kulturalnym.

07.09.2019r.

WDK gościł uczestników Narodowego Czytania

16.07.2019r.

Kurs kwalifikowanej pomocy przedmedycznej

23.05.2019r.

Warsztaty dietetyczne w WDK

30.04.2019r.

Warsztaty krawieckie dla mieszkańców Nietkowa

04.04.2019r.

Wspólne przygotowania świątecznych stroików

10.02.2019r.

Kolejna sala w WDK została wymalowana i odświeżona

18.01.2019r.

Projektowe świeczniki wykonane podczas zajęć w WDK

11.12.2018r.

Ozdoby świąteczne wykonane w WDK Nietków

07.11.2018r.
Patriotyczne pieśni w naszym Domu Kultury
Już w najbliższą niedzielę - 11 listopada - od godziny 6:05 reportażu z przebiegu tego patriotycznego wydarzenia w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie będzie można wysłuchać w lokalnej stacji Radia ZACHÓD w audycji redaktora Donata Linkowskiego w ramach cyklu "Ziemia i Pieśń". Będą tam obszerne fragmenty wykonywanych wspólnie pieśni, a także rozmowy z uczestnikami wydarzenia i jego organizatorkami.
Mimo wczesnej godziny emisji zachęcamy do wysłuchania tej audycji - szczególnie tych, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu kulturalnym.

24.10.2018r.

Projekt WDK i Biblioteki w Nietkowie - 100 Godzin Dla Niepodległej

29.09.2018r.

Zespół REZONANS podsumował kolejny sezon występów

12.03.2018r.

Wiosenno-świąteczne stroiki wykonane w naszym Domu Kultury

26.02.2018r.

Ciekawe zajęcia w czasie ferii realizowane były w WDK        - więcej zdjęć z ferii w galerii

02.02.2018r.

Dom Kultury w Nietkowie zaprasza do odnowionych pomieszczeń


27.01.2018r.

Przedszkolaki przygotowały ładny występ na uroczystość Dnia Babci i Dnia Dziadka


08.01.2018r.

Nowe wyposażenie Domu Kultury w Nietkowie

Przełom roku był okresem intensywnych prac przy skręcaniu mebli zakupionych do Punktu Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w naszym Domu Kultury. Członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa nie tylko wyremontowali i wymalowali sale w WDK. Kolejny raz spisali się na medal - nowe meble są już złożone i ustawione w tych pomieszczeniach. Ich zakup był możliwy dzięki dobrej współpracy między Gminą Czerwieńsk i Związkiem Lubuskich Organizacji Pozarządowych. Stworzone zostały przyjazne warunki do realizacji zajęć z uczestnikami projektu "Lepsze Jutro". Oni też mieli swój udział w przygotowaniu pomieszczeń, wykonując starannie prace porządkowe. Tak przygotowane sale wpłyną też korzystnie na realizację innych zajęć w WDK, bo będzie można tam realizować nie tylko zajęcia projektowe. To wymierna korzyść dla wszystkich mieszkańców Nietkowa..


16.12.2017r.

Rodzinne spotkanie przedświąteczne w WDK Niepublicznego Przedszkola w Nietkowie   - więcej zdjęć w galerii

14.12.2017r.

Choinka przystrojona, a w kuchni pieką się pierniczki

05.12.2017r.

W WDK przygotowania do świąt idą pełną parą

25.11.2017r.

Impreza środowiskowa z okazji Dnia Seniora         - więcej zdjęć w galerii

16.11.2017r.

Rodzinne warsztaty plastyczne przed świętami


29.10.2017r.

Pierwsze namacelne efekty programu Równać Szanse widać już w WDK

Copyright by Krzysztof Smorąg

Strona prowadzona jest społecznie pod patronatem Stowarzyszenia Mieszkańców Nietkowa
Adres do korespondencji: Dom Kultury w Nietkowie, ul. Tadeusza Kościuszki 87, 66-016 Nietków
Kontakt e-mail:             stronanietkowa@o2.pl

Za pośrednictwem fanpage FB:      Nietków.pl
Telefon do Sołtys Nietkowa: +48 509 412 393
Wróć do spisu treści