Rytm - www.nietkow.pl

Przejdź do treści

                                                                Zespół RYTM


Zespół RYTM działa przy Szkole Podstawowej w Nietkowie.

Opiekunem i kierownikiem zespołu jest nauczycielka muzyki - mgr Iwona Klamecka.

W skład zespołu wchodzi kilkunastoosobowa grupa utalentowanej muzycznie młodzieży szkolnej.

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

Bardzo cenne w zespole jest to, że wszyscy wykonawcy grają na instrumentach muzycznych i jednocześnie śpiewają. Wykonawcy również piszą własne teksty i są autorami wielu ciekawych aranżacji muzycznych.


W maju 2012 roku zespół RYTM na Festiwalu "Pejzaż muzyką malowany" otrzymał tytuł Laureata Konkursu. Podobny sukces zespół odniósł na Festiwalu w Trzcielu, gdzie wyśpiewał sobie również tytuł Laureata.
Dużym sukcesem okazały się występy na Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru "Ziemia i Pieśń" w Szprotawie, a w 2013 roku, w lipcu, zespół otrzymał Nagrodę Dyrektora MGOK w Kamieniu Pomorskim.
Na Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku RYTM otrzymał nagrodę za II miejsce. Solistki zespołu co roku otrzymują nominacje do Przeglądów Powiatowych PRO ARTE. Zespół aktywnie działa w szkole oraz w środowisku lokalnym, występując na różnych imprezach i uroczystościach. Systematyczna praca z młodzieżą przynosi bardzo dobre efekty. Zespół jest chlubą Szkoły Podstawowej w Nietkowie.

Zespół RYTM to także Laureat festiwalu w Gościeszowicach "Pejzaż muzyką malowany" w roku 2014 oraz zdobywca pierwszego miejsca na Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim. W roku 2017 zespół otrzymał kolejny raz wyróżnienie w przeglądzie PRO ARTE.

Wróć do spisu treści