Rezonans - www.nietkow.pl

Przejdź do treści

Zespół REZONANS


Zespół REZONANS powstał we wrześniu 2010 r. przy WDK w Nietkowie. Opiekunem zespołu jest p. Iwona Klamecka.


Skład zespołu to kilkunastoosobowa grupa młodzieży szkolnej, pełnej zapału i wiary w to, że odniosą sukces. Zespół debiutował na Przeglądzie Muzycznym "Wiolinowe Spotkania",  na którym otrzymał nominację do przeglądu powiatowego. Mimo krótkiego  okresu działania zespół posiada już spore osiągnięcia. Pierwszym  sukcesem zespołu było wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku oraz wyróżnienie na muzycznym przeglądzie Piosenki Ludowej w  Pieskach. W grudniu 2011 r. z powodzeniem zespół występował na świątecznym koncercie w Zielonej Górze.

Kolejne sezony to ciężka praca nad nowym repertuarem i duże zmiany w składzie osobowym. Zespół zdobywał też kolejne doświadczenia sceniczne. W Gościeszowicach odbył się XVII. Lubuski Festiwal Zespołów i Grup Śpiewaczych "Pejzaż muzyką malowany". Na festiwalu Gminę Czerwieńsk reprezentował REZONANS, wykonując trzy utwory: "Ciupazecka", "Jednego wieczora" oraz "Takiego Janicka". Za swój występ zespół nagrodzony został tytułem Laureata Przeglądu. Udany koncert miał też miejsce podczas obchodów Partnerskich Dni Czerwieńska, a na XVI Festiwalu Grup Śpiewaczych w Trzcielu "Szparagowe Żniwa" zespół wyśpiewał sobie wyróżnienie. REZONANS występował również na Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru "Ziemia i Pieśń" w Szprotawie.

Rok 2015 to pasmo sukcesów. Zespół otrzymał nominację do Powiatowego  Przeglądu Piosenki Dziecięcej "Pro Arte". Publiczność entuzjastycznie przyjęła występy podczas Dni Czerwieńska, Biesiadzie Nietkowskiej, a na Festiwalu "Mundurowo na ludowo" w Górzynie spośród 27. zespołów REZONANS wyśpiewał sobie II miejsce. Tytuł LAUREATA otrzymał na festiwalu "Szparagowe Żniwa" w Trzcielu, a w Pieskach zajął miejsce na podium - to spore wyróżnienie.
W lipcu zespół odbierał zasłużone gratulacje za zdobycie tytułu LAUREATA na Ogólnopolskim Festiwalu "Ziemia i Pieśń" w Szprotawie i za II miejsce na Festiwalu Piosenki "Śpiewamy na ludowo" w Tarnowie. Udział w Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim na długo pozostanie w pamięci członków zespołu, bo REZONANS zdobył tam Grand Prix Festiwalu, a kilkudniowy pobyt nad morzem był miłą nagrodą za ciężką pracę.

W roku 2016 REZONANS zdobył Grand Prix i zwyciężył w X. Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku. Zdobył tytuł LAUREATA festiwalu "Szparagowe Żniwa" w Trzcielu i II miejsce na Przeglądzie Twórczości w Skwierzynie.
Sezon 2017 rozpoczął się od udanych występów w eliminacjach Lubuskiego Festiwalu Piosenki i nominacji do finału wojewódzkiego, ciepło przyjętych występów na Dni Czerwieńska, wyróżnienia w Gościeszowicach i kolejnego już tytułu LAUREATA festiwalu "Szparagowe Żniwa" w Trzcielu. Na zaproszenie organizatorów, w czerwcu, REZONANS wystąpił w Budachowie na Święcie Pierogów. Dużym osiągnięciem roku 2017 było zdobycie I miejsca oraz Złotej Fanfary na XII Festiwalu "Mundurowo na Ludowo" w Górzynie, a także tytułu LAUREATA na festiwalu w Pieskach.

2018 rok jest kontynuacją działań artystycznych. Zespół zdobył wyróżnienie na XXI. Festiwalu "Szparagowe Żniwa" w Trzcielu, wyróżnienie na VII. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Ludowej w Nowej Soli "CEPELIADA '2018" i I miejsce na VIII. Festiwalu Współczenej Kultury Ludowej "Swojskie Granie i Śpiewanie" w Leśnej. 1 lipca 2018 roku odbył się XVI. Festiwal "Muzyczne Spotkania z Folklorem" w Pieskach (gmina Międzyrzecz). REZONANS zaprezentował się w trzech piosenkach: Zespół nasz, Gdybym to ja miała i Dziś Rezonans Śpiewa dla Was. Jury nie miało żadnych wątpliwości i REZONANS zdobył tam tytuł Laureata. Wraz z tytułem otrzymał Voucher na 6 godzin nagrania w studiu Miedzyrzeckiego Domu Kultury. 7  lipca zespół dał świetny występ na powitanie Flisu Odrzańskiego w  Nietkowie, a już następnego dnia, na VI. Festiwalu "Śpiewajmy na Ludowo"  w Górzynie, został doceniony przez jury, które przyznało zespołowi I miejsce. Na Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim REZONANS zdobył II miejsce w swojej kategorii.

Zespół koncertuje podczas wszystkich uroczystości w Nietkowie, czym zaskarbił sobie sympatię lokalnej społeczności.


Wróć do spisu treści