Rezonans - www.nietkow.pl

Przejdź do treści
Życie Wsi > Zespoły muzyczne

Zespół REZONANS

Zespół REZONANS powstał we wrześniu 2010r. przy WDK w Nietkowie. Opiekunem zespołu jest p. Iwona Klamecka.

*  *  *  *  *
Skład zespołu to kilkunastoosobowa grupa młodzieży szkolnej, pełnej zapału i wiary w to, że odniosą sukces. Zespół debiutował na Przeglądzie Muzycznym "Wiolinowe Spotkania", na którym otrzymał nominację do przeglądu powiatowego. Mimo krótkiego okresu działania zespół posiada już spore osiągnięcia. Pierwszym sukcesem zespołu było wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku oraz wyróżnienie na muzycznym przeglądzie Piosenki Ludowej w Pieskach. W grudniu 2011r. z powodzeniem zespół występował na świątecznym koncercie w Zielonej Górze.
Kolejny sezon rozpoczął się dla zespołu bardzo korzystnie. W Gościeszowicach odbył się XVII Lubuski Festiwal Zespołów i Grup Śpiewaczych "Pejzaż muzyką malowany". Na tym festiwalu gminę Czerwieńsk reprezentował zespół REZONANS, wykonując trzy utwory: "Ciupazecka", "Jednego wieczora" oraz "Takiego Janicka". Za swój występ REZONANS nagrodzony został tytułem Laureata Przeglądu. Udany koncert miał też miejsce podczas obchodów Partnerskich Dni Czerwieńska, a na XVI Festiwalu Grup Śpiewaczych w Trzcielu "Szparagowe Żniwa" zespół wyśpiewał sobie wyróżnienie. REZONANS występował również na Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru "Ziemia i Pieśń" w Szprotawie.
Rok 2015 to pasmo sukcesów. Zespół otrzymał nominację do Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej "Pro Arte". Publiczność entuzjastycznie przyjęła występy na Dniach Czerwieńska, Biesiadzie Nietkowskiej, a na Festiwalu "Mundurowo na ludowo" w Górzynie spośród 27 zespołów REZONANS wyśpiewał sobie II miejsce. Tytuł LAUREATA otrzymał na festiwalu "Szparagowe Żniwa" w Trzcielu, a w Pieskach zajął miejsce na podium - to spore wyróżnienie. W lipcu zespół otrzymał gratulacje za zdobycie tytułu LAUREATA na Ogólnopolskim Festiwalu "Ziemia i Pieśń" w Szprotawie oraz za II miejsce na Festiwalu Piosenki "Śpiewamy na ludowo" w Tarnowie. Udział w Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim na długo pozostanie w pamięci członków zespołu, bo REZONANS zdobył tam Grand Prix Festiwalu, a kilkudniowy pobyt nad morzem był miłą nagrodą za ciężką pracę.
W roku 2016 REZONANS zdobył Grand Prix i zwyciężył w X. Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku. Zdobył tytuł LAUREATA festiwalu "Szparagowe Żniwa" w Trzcielu i II miejsce na Przeglądzie Twórczości w Skwierzynie.
Sezon 2017 rozpoczął się od udanych występów w eliminacjach Lubuskiego Festiwalu Piosenki i nominacji do finału wojewódzkiego, ciepło przyjętych występów podczas Dni Czerwieńska, wyróżnienia w Gościeszowicach, a także kolejnego już tytułu LAUREATA festiwalu "Szparagowe Żniwa" w Trzcielu. Na zaproszenie organizatorów, w czerwcu, REZONANS wystąpił w Budachowie na Święcie Pierogów. Dużym osiągnięciem roku 2017 było zdobycie I miejsca oraz Złotej Fanfary na XII Festiwalu "Mundurowo na Ludowo" w Górzynie, a także tytułu LAUREATA na festiwalu w Pieskach.

Zespół koncertuje podczas wszystkich uroczystości w Nietkowie, czym zaskarbił sobie sympatię lokalnej społeczności. Występował również poza granicami kraju - został zaproszony do Niemiec (Greifenhain) w ramach współpracy międzynarodowej Gminy Czerwieńsk. W okresie wiosenno-letnim daje wiele koncertów.
Wróć do spisu treści